Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Chińska prowincja Xinjiang wprowadziła zakaz noszenia długich bród i burki
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 01 kwiecień 2017 14:04 Autor: admin

Chińska prowincja Xinjiang wprowadziła zakaz noszenia długich bród i burki

Prowincja Xinjiang, która znajduje się w północno-zachodniej części kraju i jest zamieszkana głównie przez muzułmanów, zabroniła posiadania długich bród, noszenia burki oraz zasłaniania twarzy. Władze tłumaczą, że chcą w ten sposób zwalczyć islamski ekstremizm.

Nowe przepisy weszły w życie od 1 kwietnia. Oprócz wyżej wymienionych kwestii, mieszkańcy Xinjiang mają nakaz oglądania telewizji państwowej i wysyłania swoich dzieci do szkół. Nie wolno im niszczyć dokumentów prawnych, ignorować polityki planowania rodziny i brać ślubów stosując ceremonie religijne. Pracownicy stacji kolejowych, lotnisk czy sklepów mają zakaz obsługiwania osób, które zasłaniają całe ciało lub twarz i mają obowiązek wezwać policję.

Powyższych nakazów i zakazów muszą przestrzegać wyznawcy islamu, ale także innych religii. Złamanie prawa będzie oczywiście wiązało się z surowymi karami. Władze prowincji Xinjiang reagują w ten sposób na konflikty między muzułmańską mniejszością a Chińczykami Han oraz islamskie akty terrorystyczne.

Prezydent Xi Jinping zaproponował nawet aby umieścić na granicy prowincji wielki mur, co miałoby przyczynić się do stabilizacji sytuacji. Działania Chin przeciwko radykalnemu islamowi są tak samo potępiane jak decyzje Donalda Trumpa czy wielu europejskich polityków, którzy wprost ostrzegają przed postępującą islamizacją.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 01 kwiecień 2017 14:31
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Chińska prowincja Xinjiang wprowadziła zakaz noszenia długich bród i burki