Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Interwencja milicji w biurze polskiej stacji telewizyjnej „Biełsat”
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 01 kwiecień 2017 11:00 Autor: admin

Interwencja milicji w biurze polskiej stacji telewizyjnej „Biełsat”

W mińskich biurach polskiego kanału telewizji satelitarnej „Biełsat” trwają przeszukania, poinformowano na oficjalnej stronie stacji telewizyjnej.

„Do biura programowego przyszli milicjanci z nakazem prokuratury” — informuje stacja. Przeszukiwane jest również drugie biuro kanału telewizyjnego. Skonfiskowano sprzęt.

Kierownik oddziału programów informacyjnych „Biełsat” Aleksiej Dikowicki powiązał przeszukania z aktywnym relacjonowaniem na antenie i na stronie internetowej stacji telewizyjnej akcji protestacyjnej na Białorusi, w szczególności „Dnia Wolności” 25 marca.

Z kolei milicja Mińska oświadczyła, że prowadzi kontrolę z powodu nielegalnego wykorzystania znaku towarowego.

„Na początku marca 2017 roku otrzymaliśmy zgłoszenie od prawowitego posiadacza znaku towarowego «BELSAT» (zarejestrowany przez obywatela Republiki Białoruś w 2001 roku) o systematycznym naruszaniu jego wyłącznych praw do obiektu własności intelektualnej” — oświadczył Główny Urząd Spraw Wewnętrznych w Mińsku.

„W wyniku przeprowadzonych czynności sprawdzających przez pracowników milicji ustalono krąg osób, które wykorzystywały wskazany znak towarowy z naruszeniem artykułu administracyjnego «naruszenie praw autorskich, praw do dystrybucji i prawa własności przemysłowej». W celu przeprowadzenia niezbędnych działań proceduralnych zajęto sprzęt audio i wideo, sprzęt komputerowy” — czytamy w oświadczeniu mińskiej policji.

https://pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 01 kwiecień 2017 14:23
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Interwencja milicji w biurze polskiej stacji telewizyjnej „Biełsat”