Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Ultimatum UE dla Polski i Węgier
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 06 kwiecień 2017 08:41 Autor: admin

Ultimatum UE dla Polski i Węgier

Zdaniem „The Times” zaklinanie rzeczywistości przez polski rząd skończy się tym, że lada chwila Polska razem z Węgrami dostaniemy ultimatum w sprawie przyjęcia uchodźców i jeśli PiS nie zmieni zdania, czekają nas sankcje finansowe.

Zdaniem pisma dotychczasowe postępowanie UE w kwestii uchodźców to klęska, „bo wiele państw Unii Europejskiej – w tym Austria, Słowacja i Czechy – chowało się za odmową Polski i Węgier, chcąc opóźnić zaakceptowanie kwot”. Efekt tego jest taki, że relokowanych zostało ledwie 16 tys. ze 160 tys. uchodźców. A na dodatek obowiązujące porozumienia wygasają za pół roku.

Dziennik przypomina, że według rządu Orbana narzucenie obowiązku przyjęcia uchodźców jest „kulturowo i konstytucyjnie nierozsądne”. Dokładnie tak samo uważa rząd premier Szydło.

Korespondent „The Times” w Brukseli Bruno Waterfield powołuje się na unijnego dyplomatę twierdzącego, że opierające się przyjęciu uchodźców Polska i Węgry „będą musiały wybrać: czy są w europejskim systemie, czy nie?”. „Nie można szantażować Unii Europejskiej, nasza jedność ma swoją cenę” – dodało anonimowe źródło.

Gazeta twierdzi, że „reszta Unii Europejskiej planuje jeszcze tej jesieni, u szczytu negocjacji w sprawie Brexitu, wymusić jedność na tych dwóch eurosceptycznych krajach rządzonych przez populistyczne i nacjonalistyczne rządy”.

Unijne źródło „Timesa” jest przekonane, że już wkrótce zapadnie wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE potwierdzający zgodność z prawem kwot uchodźczych. I stanowisko to poprze większość członków Unii.

„Wtedy będą musieli się dostosować do tej decyzji. Jeśli tak się nie stanie, będą musieli się zmierzyć z konsekwencjami, zarówno finansowymi, jak i politycznymi. Żadnych wyłączeń. Nie ma dłużej możliwości, że ktoś jest trochę w, a trochę poza. Będziemy bardzo zdecydowani w tej sprawie” – oświadczył anonimowy dyplomata.

TJ

 

Źródło: Strajk.eu

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 06 kwiecień 2017 09:07