Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Cuda nad urną nie tylko w Polsce. Francuzi mogą unieważnić wybory
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 17 kwiecień 2017 10:13 Autor: admin

Cuda nad urną nie tylko w Polsce. Francuzi mogą unieważnić wybory

Zamieszanie z kartami to najczęściej wina administracji i biurokracji. Dotyczy to osób, które na przykład wyprowadziły się z domu rodzinnego, by zacząć w innym miejscu samodzielne życie. Po zapisaniu się w miejscu nowego zamieszkania w komisji wyborczej, otrzymały zgodnie z prawem kartę uprawniającą do głosowania. Ku swojemu zdumieniu stwierdziły jednak, że druga karta czeka na nich w skrzynce pocztowej w domu ich rodziców, z którymi dotychczas mieszkali.

Francuskie prawo zabrania dwukrotnego oddawania głosów w tych samych wyborach. Grozi za to kara od pół roku do dwóch lat pozbawienia wolności i do 150 tys. euro grzywny. Istnieją obawy, że pół miliona podwójnych kart może doprowadzić do oszustw wyborczych lub wpłynąć na wyniki wyborów, szczególnie w przypadku, gdy różnice między kandydatami są minimalne.

Z taką sytuacją mamy do czynienia właśnie w tej chwili, gdy między prowadzącym w sondażach socjaldemokratą Emmanuelem Macronem a czwartym na liście Francois Fillonem jest kilka procent różnicy. W ostateczności Rada Konstytucyjna może anulować wybory.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 17 kwiecień 2017 12:14
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Cuda nad urną nie tylko w Polsce. Francuzi mogą unieważnić wybory