Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Raport: wrogowie wolności mediów. Wśród nich Erdogan i Kaczyński
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 21 kwiecień 2017 02:55 Autor: admin

Raport: wrogowie wolności mediów. Wśród nich Erdogan i Kaczyński

Kaczyński może czuć się wyróżniony. Przywódca półperyferyjnej republiki został postawiony z jednym szeregu z takimi tuzami jak Putin czy Ergodan. Chodzi o niszczenie wolności mediów, a laur przyznaje liberalna fundacja „Freedom House”.

Na taki moment prezes PiS czekał pewnie całą swoją karierę polityczną. Już nie tylko Donald Tusk, ale również on zyskuje rozgłos na poziomie światowej opinii publicznej. Raport amerykańskiego NGOsa ukaże się 28 kwietnia, ale plakat zapowiadający wydanie dokumentu zdradza, kim będą jego bohaterowie. Zostali zobrazowani jako jeźdźcy na grzbietach wilków, otaczający dziennikarzy. Oprócz naszego „wodza” widzimy Putina, Erdogana, Trumpa, a także prezydenta Filipin Rodrigo Duterte i prezydenta Serbii Aleksandra Vucicia. Liberałowie, dla równowagi postanowili też przywalić lewicy, a więc wśród wrogów wolności są też Nicolas Maduro i Evo Morales.

Według informacji, które wyciekły do mediów, tegoroczny raport będzie poważnym alarmem. Autorzy przekonują, że wolność prasy jeszcze nigdy po 1989 roku nie była tak poważnie zagrożona. Polska została skrytykowana już w ubiegłorocznym opracowaniu. Konto „dobrej zmiany” obciążają m.in. atak na instytucje sądownicze, konstytucję i media. W tym roku nasz kraj ma zostać przedstawiony jako przykład błyskawicznie postępującego regresu.

 

Źródło: STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Piątek, 21 kwiecień 2017 10:33
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Raport: wrogowie wolności mediów. Wśród nich Erdogan i Kaczyński