Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Putin wzywa do służby rezerwy wojskowe
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 24 kwiecień 2017 00:21 Autor: admin

Putin wzywa do służby rezerwy wojskowe

Dnia 19 kwietnia Putin podpisał dekret wzywający obywateli Rosji znajdujących się w rezerwie do odbycia dwumiesięcznej służby w wojsku. Rozporządzenie to zostało opublikowane w czwartek na portalu informacyjnym „Garant.”

Putin postanowił „wezwać w 2017 roku do służby w wojsku obywateli Federacji Rosyjskiej, którzy znajdują się w rezerwie, celem wykonywania czynności wojskowych przez okres dwóch miesięcy w ramach sił zbrojnych, krajowych organów ds. obronności oraz FSB.”

Dekret ten posiada jeszcze dwie sekcje, które są oznaczone tylko i wyłącznie jako do użytku służb.

Wcześniej w czwartek Sekretarz Obrony Narodowej oraz Rady Bezpieczeństwa Ukrainy, Ołeksandr Turczynow, powiedział, że Kreml nieustannie czyni przygotowania do wojny na pełną skalę. Szczególnie zaznaczył on, iż nie wyklucza, że rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe „Zapad 2017” mogą posiadać charakter ofensywny.

We wrześniu na terenie Rosji i Białorusi mają odbyć się ćwiczenia wojskowe „Zapad 2017”, które najprawdopodobniej przybiorą niespotykany dotąd rozmach. Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych komunikuje jednak, że wciąż nie jest gotowe aby podać dokładniejsze dane na ten temat NATO.

Darmor

 

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 24 kwiecień 2017 09:42
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Putin wzywa do służby rezerwy wojskowe