Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Organy do przeszczepu, a mięso na talerz
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 25 kwiecień 2017 03:27 Autor: admin

Organy do przeszczepu, a mięso na talerz

Firma Smithfield Foods produkująca wieprzowinę oświadczyła, że zamierza wykorzystywać zwierzęta hodowlane do produkcji organów do transplantacji. O tym pisze „ScienceAlert”.

Specjaliści planują wprowadzić zmiany do DNA zwierząt, aby ich serca i płuca nadawały się do przeszczepu ludziom. Według przedstawicieli kompanii, to pozwoli także osiągąć inny cel, jakim jest redukcja odpadów biologicznych.

Smithfield Foods już dostarcza tkanki i organy świń firmom medycznym. Śluzówka jelit jest wykorzystywana do produkcji heparyny, leku przeciwzakrzepowego używanego podczas operacji chirurgicznych. Poza tym, z biologicznych materiałów odpadowych produkowane są składniki lekarstw do leczenia dyspepsji i niedoczynności tarczycy.

Jednym z problemów, stojących na drodze transplantacji organów świń ludziom jest obecność w zwierzętach genów czyniących je podatnymi na niektóre choroby. Dla pomyślnego przeszczepu i zachowania funkcjonalności organu konieczne jest blokowanie aktywności odpowiedniego fragmentu DNA.

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 25 kwiecień 2017 10:52
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Organy do przeszczepu, a mięso na talerz