Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 09 maj 2017 09:25 Autor: admin

Społeczność LGBT i muzułmanie będą wspólnie świętować Ramadan w Londynie

Od ostatnich przynajmniej kilku lat można zauważyć, że w państwach zachodnich promuje się islam jako religię pokoju a jednocześnie dano ciche przyzwolenie na prześladowanie chrześcijaństwa. Prześladowanie to widać szczególnie na Bliskim Wschodzie a w ostatnich latach, wraz z napływem muzułmańskich „uchodźców”, zjawisko można dostrzec również w Europie.

W krajach takich jak Wielka Brytania, Francja czy Niemcy otwarcie zachęca się do poznawania islamu, który podobno nie ma nic wspólnego z islamskim terroryzmem. W wielu szkołach planuje się wprowadzić naukę języka arabskiego jako obowiązkowy a inne placówki edukacyjne chcą iść w podobnym kierunku. Jest to trochę kłopotliwe, ponieważ z drugiej strony zamachy terrorystyczne w tych państwach za każdym razem organizowane są przez wyznawców islamu.

Tymczasem na Bliskim Wschodzie chrześcijanie są prześladowani. W ostatnich latach, wyznawcy tej religii przeżyli prawdziwe piekło w Syrii i Iraku gdzie toczy się wojna. Działania zbrojne wręcz zachęcają islamistów do mordowania innowierców. Czy chrześcijanie zakładają kamizelki wyposażone w ładunki wybuchowe i wysadzają się, zabijając muzułmanów? Przeciwnie – wielu z nich decyduje się na ucieczkę z Bliskiego Wschodu do tzw. cywilizowanego Zachodu. Okazuje się jednak, że tam też czekają na nich islamscy prześladowcy.

Wraz z tzw. kryzysem migracyjnym, do Europy przybyły miliony uchodźców. Zdecydowana większość z nich to wyznawcy islamu. Cicha wojna religijna trwa w Europie Zachodniej. Zaczęło się niewinnie a może się skończyć tragicznie. Od lat głośno mówi się, że w zachodniej części naszego kontynentu chrześcijaństwo jest w odwrocie – meczety powstają jeden za drugim, zaś kościoły pustoszeją.

W Europie trwa nagonka na chrześcijaństwo przy jednoczesnej promocji islamu, co można zaobserwować nawet Polsce. Partia Razem chce w Łodzi promować islam pod nietypowym tytułem: „Feminizm w islamie”. Tymczasem w krajach zachodnich islam zdobywa zaskakujących sojuszników.

24 czerwca w Southwark w Londynie, społeczność LGBT wraz z muzułmanami będzie świętować Ramadan. Uczestnicy tej akcji będą „rozmawiać, poznawać wiarę innych osób, kulturę i preferencje seksualne” a także będą „rozpowszechniać miłość”. Inicjatywa zyskała poparcie burmistrza Londynu, Sadiqa Khana.

Potępianie chrześcijaństwa odbywa się równolegle z wychwalaniem islamu. Nie tylko społeczność LGBT, ale także feministki nie widzą niczego złego w islamie, który jest przecież bardzo represyjny wobec kobiet (np. w Arabii Saudyjskej) i wciąż dumnie walczą z islamofobią oraz popierają przyjmowanie kolejnych tzw. uchodźców. Projekt stworzenia europejskiego islamu jest skazany na niepowodzenie. „Nie ma umiarkowanego islamu. Jest po prostu islam” – mówił prezydent Turcji. Zamiast europeizacji islamu mamy islamizację Europy.

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/spolecznosc-lgbt-i-muzulmanie-beda-wspolnie-swietowac-ramadan-w-londynie


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 09 maj 2017 10:45