Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości 150 euro mandatu za noszenie burki i rozdawanie Koranu w Austrii
Kategoria: Wiadomości   Środa, 17 maj 2017 10:45 Autor: admin

150 euro mandatu za noszenie burki i rozdawanie Koranu w Austrii

Zakaz noszenia stroju zasłaniającego całe ciało, nakryć głowy zasłaniających twarz, obowiązkowe szkolenia i egzaminy z języka niemieckiego oraz wartości obowiązujących w Austrii – to przyjęte przez rząd w Wiedniu uregulowania dla imigrantów. Uregulowania mające spowodować, że będą się oni szybciej integrowali.

Od marca rząd Christiana Kerna uzgadniał wspólne stanowisko byłych już członków austriackiej koalicji czyli Socjaldemokratycznej Partii Austrii (SPOe) i chadeckiej Austriackiej Partii Ludowej (OeVP). Wczoraj pakiet przepisów związanych z integracją imigrantów został przyjęty.

Za noszenie burki w miejscach publicznych i rozdawanie Korany grożą kary wynoszące 150 euro. Osoby, którym przyznano azyl muszą pracować społecznie, a jeśli odmówią, będzie się im obniżało lub odbierało zasiłki.

Azylantów zobowiązano także do odbycia rocznych szkoleń, w czasie których muszą opanować język i – jak to ujęto – „poznać kanon wartości obowiązujący w Austrii”.

Austria, obok Polski i Węgier, jest tym krajem Unii Europejskiej, który w ramach relokacji uchodźców nie przyjął żadnej z osób uciekających przed wojną w Północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie.

 

Źródło: STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 17 maj 2017 12:26
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości 150 euro mandatu za noszenie burki i rozdawanie Koranu w Austrii