Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Olivier Stone w cyklu wywiadów z Władimirem Putinem
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 03 czerwiec 2017 10:37 Autor: admin

Olivier Stone w cyklu wywiadów z Władimirem Putinem

Od 12 czerwca przez cztery kolejne wieczory na kanale Showtime będzie emitowany dokument na który składają się wywiady, których Władimir Putin udzielił znanemu reżyserowi Olivierowi Stone'owi. Stone gromadził swój materiał przez dwa lata. Przeprowadził z Putinem dziesiątki wywiadów przy założeniu pełnej swobody pytań i odpowiedzi. W sieci pojawiły się zapowiedzi tego wydarzenia:

Zanosi się na ciekawy obraz zatytułowany "Władimir Putin" w reżyserii Oliviera Stone'a. Filmografia tego ostatniego jest imponująca i prawdopodobnie nie ma zbyt wielu ludzi, którzy by któregoś filmu Stone'a nie oglądali. Począwszy od roku 1974 nakręcił ponad dwadzieścia filmów, w kilkunastu grał jako aktor, do sześciu napisał scenariusz zaś wyprodukował kolejnych dwadzieścia. Największe z jego produkcji to Pluton (1984), Urodzony 4 lipca, The Doors, Natural Born Killers, Oliviera Stone'a nieznana historia USA, czy Snowden (2016). Nakręcił też sporo dokumentów. Ten - o Putinie - to jego najnowsza produkcja. Sam Stone o swoim dokumencie:

Jeden ze zwiastunów to rozmowa Stone'a z Putinem w samochodzie, kiedy to Stone pyta Putina o Edwarda Snowdena. Sugeruje przy tym, że Putin zapewne Snowdena nienawidzi. Putin całkowicie temu zaprzecza. Mówi, że Snowden nie jest zdrajcą swojego kraju, ponieważ nie przekazał innemu rządowi żadnych informacji, które by mogły przyczynić się do krzywdy jego rodaków. I zgadza się ze Snowdenem, że skala inwigilacji amerykańskich służb z NSA na czele przekroczyła wszelkie dopuszczalne granice. Natomiast nie zgadza się z decyzją Snowdena o ujawnieniu tego procederu publicznie. Putin uważa, że skoro Snowden nie mógł zaakceptować takiego stanu rzeczy, to  powinien był odejść z NSA, a nie ujawniać swoich decyzji i wyniesionych materiałów publicznie. Stone przytacza w odpowiedzi na to incydent z życia Putina, kiedy to on sam odszedł z KGB w proteście przeciwko zmianom w tym aparacie zaprowadzonym przez Gorbaczowa. I Putin przyznaje, że mógłby to być przykład takiej filozofii, jakiej by on sam od Snowdena oczekiwał. Wszelako uważa, że Snowden miał prawo postąpić tak, jak uważał za słuszne.

Już sam ten fragment zapowiada ciekawy obraz Putina. Być może będziemy mogli się dowiedzieć o mentalności prezydenta Rosji czegoś, czego w telewizji nie pokażą. Zresztą w ramach tego dokumentu Stone'a zapowiada się więcej ciekawych wątków. W jednym ze zwiastunów Stone pyta prowokacyjnie Putina, "dlaczego Rosja zhakowała amerykańskie wybory?". Putin wybucha śmiechem, ale jego odpowiedź poznamy dopiero podczas kolejnych czterech wieczorów emisji od 12 czerwca. Nie jest jasne, czy dostęp do emisji będzie darmowy, ale sama emisja jest zapowiedziana na 9 PM ET czyli o 4 rano polskiego czasu począwszy od 13 czerwca. Mają to być cztery godzinne odcinki. Na stronie Showtime poświęconej tej emisji widnieje opcja "Try it now for free" [Spróbuj teraz za darmo] wiec może?

 

Źródło: Efekt Setnej Małpy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 03 czerwiec 2017 12:01
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Olivier Stone w cyklu wywiadów z Władimirem Putinem