Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rosja odpowie na powiększenie kontyngentu NATO w Polsce
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 13 czerwiec 2017 08:28 Autor: admin

Rosja odpowie na powiększenie kontyngentu NATO w Polsce

Rosja nie pozostawi bez uwagi wzmocnienia kontyngentu wojskowego w pobliżu swoich granic i w przypadku podobnych działań udzieli lustrzanej odpowiedzi– powiedział wiceprzewodniczący Komisji Obrony Dumy Państwowej Jurij Szwytkin, komentując słowa polskiego prezydenta Andrzeja Dudy o zwiększeniu amerykańskiej obecności wojskowej w kraju.

Duda poinformował, że omówi z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem, podczas jego wizyty w Polsce 6 lipca, kwestię zwiększenia amerykańskiego kontyngentu wojskowego.

— Wielokrotnie podkreślaliśmy, że nie pozostawimy bez uwagi zwiększenie liczebności różnych kontyngentów NATO, innych państw, które snują jakieś plany pod przykrywką obrony. Oczywiście podejmiemy działania w odpowiedzi. Jakie to działania? Albo bezpośrednia koncentracja jednostek sił zbrojnych, albo wozy opancerzone, systemy obrony powietrznej. Działania zostaną jednak podjęte. Jednym słowem, wzmacnianie kontyngentu na naszej zachodniej granicy, moim zdaniem, będzie mieć miejsce – powiedział Szwytkin.

Jak dodał, Rosja będzie reagować na konkretne decyzje USA.

— Ale wielokrotnie mówiliśmy, że nie zostawimy bez uwagi wszystkich tych agresywnych planów. Oczywiście udzielimy lustrzanej odpowiedzi – zapewnił polityk.

Wyraził też żal, że polski prezydent składa podobne oświadczenia, powodując, że jego kraj staje się celem w przypadku ewentualnego konfliktu.

– Dziwne, że przywódca państwa bierze na zakładnika własny naród – dodał.

https://pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 13 czerwiec 2017 10:43
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rosja odpowie na powiększenie kontyngentu NATO w Polsce