Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości ONZ: mężczyźni z krajów arabskich molestują
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 22 czerwiec 2017 06:51 Autor: admin

ONZ: mężczyźni z krajów arabskich molestują

ONZ-owskie badania przeprowadzone wśród obywateli Egiptu, Maroka, Libanu i Palestyny wykazały, że tamtejsi mężczyźni uważają, że kobiety uwielbiają być molestowane.

Komórka Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet nosząca nazwę ONZ Kobiety i organizacja działająca na rzecz równości płci Promundo zleciły badania, w których wzięło udział 5 tysięcy mężczyzn z czterech krajów arabskich w wieku od 18 do 59 lat. Wyniki są z europejskiego punktu widzenia dość intrygujące. Wyszło w nich, że w Maroku 71 proc. mężczyzn sądzi, że kobiety lubią zainteresowanie okazywane im przez molestujących mężczyzn. Tak samo uważa 43 proc. ankietowanych z Egiptu.

Z kolei do molestowania kobiet w miejscach publicznych przyznało się od 31 proc. ankietowanych w Libanie do 64 proc. w Egipcie.

Trzech na czterech ankietowanych w Palestynie i Egipcie przyznało, że kobiety mogą być molestowane jeśli ubierają się wyzywająco.

Naukowcy z Promundo twierdzą, że przesadą byłoby twierdzenie, że takie poglądy mają jedynie mężczyźni na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce.

– Spotykamy się z nimi na całym świecie – mówił współautor raportu Brian Heilman.

 

Źródło: STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 22 czerwiec 2017 11:17
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości ONZ: mężczyźni z krajów arabskich molestują