Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Merkel skomentowała wyniki wyborów w Niemczech. Było też coś o uchodźcach
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 24 wrzesień 2017 20:35 Napisała

Merkel skomentowała wyniki wyborów w Niemczech. Było też coś o uchodźcach

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała dziś po ogłoszeniu wyników sondaży exit polls, że kierowany przez nią blok partii chadeckich CDU/CSU "zrealizował strategiczny cel" i ma obecnie misję tworzenia rządu.

W wyborach do Bundestagu chadecy zdobyli 32,9 proc. głosów.

"Nie będę owijała w bawełnę, że liczyliśmy na trochę lepszy wynik"- powiedziała Merkel w krótkim wystąpieniu w centrali CDU w Berlinie.

"To jasne, nie wolno nam jednak zapominać, że za nami jest bardzo wymagająca kadencja" - zastrzegła.

"Od 2015 roku do Niemiec przyjechało 1,3 mln migrantów, głównie z Bliskiego Wschodu, za zamiarem ubiegania się o azyl, co mocno spolaryzowało niemieckie społeczeństwo. Dlatego cieszę się, że osiągnęliśmy strategiczne cele naszej kampanii wyborczej. Jesteśmy największą siłą, mamy misję tworzenia rządu, przeciwko nam nie może powstać żaden inny rząd" - tłumaczyła szefowa CDU.

Merkel zapowiedziała, że będzie zabiegała o odzyskanie wyborców, którzy przeszli do Alternatywy dla Niemiec (AfD). Z informacji telewizji ARD wynika, że w porównaniu z poprzednimi wyborami ponad 1 mln wyborców przeniosło swoje głosy na AfD.

Partie chadeckie uzyskały najgorszy wynik od 1949 roku.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Merkel skomentowała wyniki wyborów w Niemczech. Było też coś o uchodźcach