Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA wprowadza wjazdu dla Korei Północnej
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 26 wrzesień 2017 02:25 Autor: Katarzyna

USA wprowadza wjazdu dla Korei Północnej

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump rozszerzył zakaz wjazdu do USA o kolejne kraje – Koreę Północną, Wenezuelę oraz Czad, powołując się na zagrożenie bezpieczeństwa dla amerykańskich obywateli. Nowe kraje dołączyły do Iranu, Libii, Syrii, Jemenu oraz Somali, które pozostają pod zakazem podróżowania.

Uzasadniając decyzję rządu Trump wypowiedział się, że kraje, które znalazły się na liście, stwarzają zbyt duże niebezpieczeństwo. Według danych z US State Department, w 2016 roku obywatelom Korei Północnej wydano jedynie 109 wiz, jednak nie jest jasne, ile osób naprawdę podróżowało do Stanów Zjednoczonych.

Pierwszy zakaz podróżowania wydany przez Trumpa był bardzo kontrowersyjny, ponieważ dotyczył sześciu krajów muzułmańskich. Zakaz spotkał się z wieloma wyzwaniami prawnymi oraz kilkoma wielkimi protestami i zostanie jeszcze rozpatrzony przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. 

Korea Północna i Wenezuela są pierwszymi państwami dodanymi do listy, które budzą zagrożenie niezwiązane z religią islamską. Dodatkowo, ograniczenia względem Wenezueli dotyczą jedynie urzędników państwowych i członków ich rodzin. W poniedziałek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wenezueli określiło ograniczenie rządu USA jako „formę terroryzmu psychologicznego i politycznego".

 Biały Dom oświadczył, że Korea Północna nie współpracowała z rządem Stanów Zjednoczonych „pod każdym względem”, a zatem wszystkie podróże jej obywateli do USA są zabronione. Ograniczenia mają wejść w życie 18 października, jednak nie będą obejmowały osób, które posiadają już ważną wizę.

 Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 26 wrzesień 2017 17:52
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA wprowadza wjazdu dla Korei Północnej