Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Korea Południowa zakazuje sprzedaży wszystkich kryptowalut
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 01 październik 2017 07:15 Autor: Andreas

Korea Południowa zakazuje sprzedaży wszystkich kryptowalut

Korea Południowa zakazała ICO (Initial Coin Offering) czyli ofert crowdfundingowych opartych na blockchainie. Za ich pomocą wiele firm rozpoczyna swoją kryptoaktywność. Zgodnie z zapowiedzią koreańskich urzędników, każdy kto złamie powstałe prawo będzie musiał stawić czoła „surowym karom”.

Jak informuje Reuters zakaz nastąpił po tym, jak Komisja ds. Usług Finansowych (FSC) w Seulu zdecydowała ostatecznie, że ICO musi być poddane ścisłej kontroli, zanim zostanie powszechnie zaakceptowane.

Obawy FSC nie są całkowicie bezzasadne. Kryptowaluty zostały wykorzystane w tym roku w wielu oszustwach typu phishing (przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucje, w celu wyłudzenia informacji takich jak dane logowania do bankowości elektronicznej, szczegóły karty kredytowej) i innych cyberprzestępstwach.

Przed Koreą Południową podobną decyzję podjęły w tym miesiącu Chiny, chociaż koreański zakaz ma charakter bardziej przejściowy. Póki co USA oraz Kanada wydały ostrzeżenia dotyczące ICO, jednak nie zakazały tej praktyki.

Po wprowadzeniu zakazu, Bitcoin i Ethereum doświadczyły niewielkiego spadku – 5,7% w przypadku Ethereum i 3,5% w przypadku Bitcoina – jednak straty zostały błyskawicznie nadrobione. Póki co Korea Południowa zamierza przyglądać się rynkowi kryptowalut i pracować nad współgrającymi z nim regulacjami prawnymi.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 01 październik 2017 19:21
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Korea Południowa zakazuje sprzedaży wszystkich kryptowalut