Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA chcą, by arabskie kraje wzajemnie się wytępiły?
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 15 lipiec 2017 09:59 Autor: admin

USA chcą, by arabskie kraje wzajemnie się wytępiły?

Doradca przedstawiciela jemeńskiego wojska, trwającego w koalicji z Ansar Allah, generał brygady Aziz Rashid powiedział agencji Sputnik, że doniesienia zachodnich mediów o tym, że jemeńska armia dysponuje nowoczesną bronią, są obliczone na eskalację konfliktu i mają zmusić państwa Zatoki Perskiej do zakupywania nowych partii amerykańskiej broni.

Jak powiedział wojskowy, „USA chcą stworzyć iluzję, że dysponują pełną informacją na temat sytuacji wojskowej w Jemenie. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Przeważająca część informacji wywiadowczej to zaledwie zbiór sprzecznych często doniesień medialnych i informacji z sieci społecznościowych. To oznacza, że Amerykanie nie dysponują pełną informacją o sytuacji w kraju”.

Zdaniem jemeńskiego generała „Amerykanom jest na rękę, żeby arabskie kraje wzajemnie się wytępiły. Amerykanie ustanowią wówczas bez przeszkód swoją hegemonię w regionie. A pomogą im w tym Zjednoczone Emiraty Arabskie i Królestwo Arabii Saudyjskiej”.

Co się tyczy arsenału rakietowego jemeńskiej armii, w ostatnim czasie znacznie się wzbogacił. „Możemy podać dokładne współrzędne do ataku i porazić dowolne miasto w Arabii Saudyjskiej, w tym Rijad. Rakiety potrafią też omijać amerykańskie system rakietowy Patriot” — powiedział Rashid i dodał, że rakiety są stale doskonalone.

Dla Jemeńczyków to środek powstrzymywania i obrony. Dla Amerykanów, to powód.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 15 lipiec 2017 10:15
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA chcą, by arabskie kraje wzajemnie się wytępiły?