Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Muzułmanie naciskają na cenzurę Facebooka
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 16 lipiec 2017 10:32 Autor: Kaszuszka

Muzułmanie naciskają na cenzurę Facebooka

Zarząd Facebooka zapewnił Pakistan, że będzie wyrzucał fake’owe konta, rażącą mowę nienawiści i prowokacyjne materiały, które podżegają do przemocy i terroryzmu.

Zapewnienie to przekazał wiceprezes Facebooka Joel Kaplan w rozmowie z ministrem spraw wewnętrznych Chaudhrym Nisarem Ali Khanem, podczas pierwszej takiej wizyty w Pakistanie wysokiego rangą przedstawiciela sieci społecznościowej.

Ta wizyta jest pokłosiem specjalnego spotkania ambasadorów krajów muzułmańskich w marcu, poświęconego jednej sprawie – „bluźnierczym” treściom w mediach społecznych oraz temu, w jaki sposób świat muzułmański może przeciwstawić się „szaleństwu”, jakie w imię wolności wypowiedzi odbywa się przeciwko islamowi.

“Nic nie jest dla nas świętsze niż nasza religia – powiedział w minister Khan. – Rząd Pakistanu popiera wolność wypowiedzi, ale nie jej nadużywanie w celu urażania uczuć religijnych”.

Na koniec wizyty wyrażono podziękowanie dla Facebooka za zrozumienie i chęć współpracy w tym zakresie.

Mark Zuckerberg już w 2015 roku napisał na swoim profilu: „Chcę dodać swój głos poparcia dla muzułmanów w naszej społeczności i na świecie. Jako szef Facebooka chcę was zapewnić, że jesteście tu zawsze mile widziani i że będziemy walczyć w obronie waszych praw”.

 

Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 16 lipiec 2017 13:33
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Muzułmanie naciskają na cenzurę Facebooka