Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Bojkotujesz Izrael? Nie otrzymasz pomocy po huraganie!
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 22 październik 2017 14:59 Autor: admin

Bojkotujesz Izrael? Nie otrzymasz pomocy po huraganie!

Miasto Dickinson położone w stanie Teksas tuż przy Zatoce Meksykańskiej zostało poważnie zniszczone w wyniku przejścia huraganu Harvey. Mieszkańcy niewielkiego miasta mogą ubiegać się o pomoc finansową, jednak władze nie mają zamiaru udzielać wsparcia osobom, które bojkotują Izrael.

Mieszkańcy Dickinson, którzy zostali dotknięci klęską żywiołową mogą wypełniać formularze, aby otrzymać pomoc pieniężną od władz miasta. Muszą przy tym spełniać konkretne warunki. Jeden z nich mówi wyraźnie, że osoby ubiegające się o wsparcie nie mogą zajmować się bojkotem Izraela i nie będą mogły tego robić „w czasie trwania umowy”.

Treść tego punktu jest szeroko komentowana w mediach. Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich (ACLU) twierdzi, że stoi to w sprzeczności z konstytucją, która powinna gwarantować mieszkańcom wolność słowa. Organizacja potępiła miasto za uzależnianie udzielenia pomocy publicznej od stłumienia wyrażania swoich poglądów.

Punkt o zakazie bojkotowania Izraela ma związek z nowymi przepisami, które zostały przyjęte w maju 2017 roku. Prawo stanowe zabrania kierowania środków publicznych do firm, które zajmują się bojkotem izraelskich produktów i przedsiębiorstw. Cytując gubernatora Teksasu Grega Abbotta: „Ponieważ Izrael jest naszym partnerem handlowym numer jeden, Teksas jest dumny, że może potwierdzić swoje wsparcie dla narodu izraelskiego i nadal będzie opierał się na naszym historycznym partnerstwie. Antyizraelska polityka to antyteksańska polityka i nie będziemy tolerować działań przeciwko kluczowemu sojusznikowi”.

John Moll

 

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 22 październik 2017 15:11
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Bojkotujesz Izrael? Nie otrzymasz pomocy po huraganie!