Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Dowody statystyczne ws. szczepionki są nieistotne
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 28 lipiec 2017 06:09 Autor: Kaszuszka

Dowody statystyczne ws. szczepionki są nieistotne

Sąd Najwyższy we Włoszech odrzucił odwołanie, które złożył ojciec chłopca cierpiącego na uszkodzenie mózgu z objawami autyzmu. Twierdził on, że mały pacjent ucierpiał w wyniku podania szczepionki na polio.
Wyroki w tej sprawie wydały sądy niższych instancji, na apelacyjnym w Salerno skończywszy. Ten ostatni odrzucił wniosek mężczyzny o odszkodowanie. Po odwołaniu od tego wyroku sprawę przejął Sąd Najwyższy, który definitywnie stwierdził, że nie istnieją żadne badania epidemiologiczne, które mogą potwierdzić korelacji pomiędzy szczepieniem i chorobą. Orzekł, że nie można przedstawić hipotezy o szkodliwości szczepienia „w sposób statystycznie do przyjęcia i przekonujący”.

Wyrok Sądu Najwyższego wywołał ferment w debacie publicznej. Potwierdził on linię rządu, który pracuje nad dekretem mającym wprowadzać obowiązek przedstawienia świadectwa szczepienia dziecka przy zapisie do żłobka, przedszkola oraz szkoły.

Minister zdrowia Beatrice Lorenzin skomentowała wyrok: „Ta teza [o szkodliwości szczepień] została w minionych latach zdementowana przez światową wspólnotę naukową, a także przez wymiar sprawiedliwości dzięki temu wyrokowi Sądu Najwyższego”. Lorenzin chce, aby rząd przyspieszył prace nad dekretem, żeby „podnieść szybko stopień masowej immunizacji we Włoszech, obniżonej w niepokojący sposób z powodu szerzenia się tez antynaukowych”.

Tymczasem w ostatnich dniach Włochy ogarnęła fala antyszczepionkowych demonstracji. Wyrok Sądu Najwyższego zapewne jeszcze podgrzeje nastroje.

 

Autorstwo: WK


Źródło: Strajk.eu

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 28 lipiec 2017 09:35
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Dowody statystyczne ws. szczepionki są nieistotne