Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Trump ujawni akta o zamachu na Kennedy'ego! Czy wreszcie dowiemy się kto stał za zabójstwem?
Kategoria: Wiadomości   Środa, 25 październik 2017 07:53 Autor: admin

Trump ujawni akta o zamachu na Kennedy'ego! Czy wreszcie dowiemy się kto stał za zabójstwem?

W zeszłym tygodniu Donald Trump zapowiedział ujawnienie tajnych dokumentów dotyczących zabójstwa Johna F. Kennedy'ego. Zdaniem wielu ekspertów upublicznienie akt sprawi, że ponownie odżyją liczne "teorie spiskowe". Czy jedno z najbardziej zagadkowych morderstw w historii ludzkości zostanie wyjaśnione?

John F. Kennedy był 35. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Służył od 20 stycznia 1961 roku do 22 listopada 1963 roku, czyli aż do swojej śmierci i do dziś określany jest przez wielu jako najlepszy prezydent w historii tego państwa. Zamach na Kennedy'ego miał miejsce w Dallas w stanie Teksas, gdy kolumna z prezydentem przejeżdżała przez Dealey Plaza. O godzinie 12:30 otrzymał dwa strzały - drugi przeszył głowę i zadecydował o jego śmierci.

Oskarżonym o zamach na życie amerykańskiego prezydenta był Lee Harvey Oswald, który odrzucał wszelkie zarzuty. Dwa dni później, kiedy przewożono go do więzienia został zastrzelony przez gangstera i właściciela jednego z klubów nocnych, Jacka Ruby'ego. Ten z kolei otrzymał karę dożywocia i zmarł w 1967 roku na zatorowość płucną. W rzeczywistości sprawa morderstwa Johna F. Kennedy'ego nigdy nie została wyjaśniona i powstało wiele rozmaitych teorii spiskowych dotyczących jego śmierci.

Dokładnie 26 października 1992 roku Kongres zadecydował o wstrzymaniu publikacji 3 tysięcy tajnych akt na okres 25 lat, nawiązujących do zabójstwa Kennedy'ego. Termin ten już wkrótce dobiegnie końca, a Donald Trump uciął wszelkie spekulacje informując wszystkich, że tajne akta już wkrótce ujrzą światło dzienne.

Ponieważ szczegóły tamtego zamachu pozostają niejawne do dnia dzisiejszego, wiele osób po prostu nie wierzy w oficjalną wersję wydarzeń. Część Amerykanów jest przekonana, że Lee Harvey Oswald nie działał samodzielnie. Według różnych teorii, zabójstwo Kennedy'ego mogło zostać zlecone przez CIA, mafię, komunistów lub ówczesnego wiceprezydenta Lyndona B. Johnsona, który natychmiast przejął władzę w USA. Wkrótce poznamy treść tych tajnych dokumentów i być może wyjaśni się kto był prawdziwym organizatorem zamachu.

 Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 25 październik 2017 18:01
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Trump ujawni akta o zamachu na Kennedy'ego! Czy wreszcie dowiemy się kto stał za zabójstwem?