Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Kaczyński: Ostrzegałem Merkel przed Tuskiem. Nie posłuchała
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 04 sierpień 2017 07:22 Autor: Kaszuszka

Kaczyński: Ostrzegałem Merkel przed Tuskiem. Nie posłuchała

„Ma się czego obawiać” – powiedział Kaczyński. Podkreślił, że „to jest jedna sprawa, są inne”. „Ja lojalnie powiedziałem pani Angeli Merkel w Warszawie, że może być różnie z Donaldem Tuskiem, żeby jednak brała to pod uwagę, jeśli go popiera na przewodniczącego Rady Europejskiej. To nie zostało przyjęte do wiadomości” – dodał.

Prokuratura wezwała Donalda Tuska w sprawie śledztwa dotyczącego niedopełnienia w kwietniu 2010 roku obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, w tym ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Miało ono polegać na tym, że nie uczestniczyli oni w sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej, ani nie wnioskowali o dopuszczenie do tych sekcji.

„Zakazano rodzinom otwierania trumien, to musiały być jakieś przyczyny. A przyczyny były takie, że obawiano się wybuchu skandalu, bo obciążyłby on stosunki polsko-rosyjskie. Utrzymywanie za wszelką cenę dobrych stosunków – mimo tak strasznego wydarzenia – miało służyć temu, żeby Donald Tusk został kimś bardzo ważnym w Unii Europejskiej. Wtedy nie było jeszcze rozstrzygnięte, czy chodzi o funkcję przewodniczącego Rady czy przewodniczącego Komisji, co jest ważniejszym stanowiskiem” – powiedział Jarosław Kaczyński.

„Jakiekolwiek oskarżenie o konflikty z Rosją wykluczało możliwość uzyskania tego rodzaju awansu na funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, który Polsce nie daje absolutnie nic i nawet gdyby dzisiaj rządziła Platforma, to także nic nie dawałoby to Polsce” – stwierdził i dodał: „Jest to przejaw całkowitej prywatyzacji polityki, a to też pokazuje, jak mizerną formacją jest Platforma Obywatelska, która człowiekowi – nie będącemu geniuszem – tak się podporządkowała”.Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(15 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 04 sierpień 2017 09:43
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Kaczyński: Ostrzegałem Merkel przed Tuskiem. Nie posłuchała