Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Skandal dekady we Francji! Rząd finansował… terrorystów ISIS
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 30 październik 2017 06:22 Autor: admin

Skandal dekady we Francji! Rząd finansował… terrorystów ISIS

Ogromny skandal wybuchł we Francji po ujawnieniu informacji o tym, że rząd francuski finansował bojowników ISIS. Okazuje się, że dziesiątki tysięcy euro trafiło na konta dżihadystów z samozwańczego kalifatu.

Francuski Le Figaro ujawnił, że nawet od 2012 roku kilkuset żołnierzy Państwa Islamskiego otrzymywało od rządu francuskiego pieniądze w ramach zasiłku dla bezrobotnych. Urzędnicy nie sprawdzili, kim są beneficjenci świadczeń i wysyłali im co miesiąc pieniądze.

Setki tysięcy euro na walkę z Europą

Dżihadyści byli w stanie pobierać pieniądze, przebywając na terenie ISIS na Bliskim Wschodzie, bo zostawili rodzinom we Francji upoważnienia. Dzięki nim ci pobierali pieniądze za islamistów i przekazywali przelewami dalej na Bliski Wschód. Okazuje się, że niejeden zamach finansowany był właśnie z tych środków.

W sumie w latach 2012-2016 na konta islamistów przelano 500 tys. euro. Proceder ten jest bardzo kontrowersyjny, ale także nielegalny. Według francuskiego prawa, bezrobotny pobierający zasiłek musi przebywać we Francji i na jej terytorium poszukiwać pracy.

 

źródło: http://pikio.pl/


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 30 październik 2017 19:37
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Skandal dekady we Francji! Rząd finansował… terrorystów ISIS