Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Izrael zamknie oddział Al-Dżaziry. „To jak propaganda nazistowskich Niemiec”
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 07 sierpień 2017 06:18 Autor: Kaszuszka

Izrael zamknie oddział Al-Dżaziry. „To jak propaganda nazistowskich Niemiec”

Minister współpracy regionalnej Izraela poinformował, ze jego kraj zamierza zamknąć lokalny oddział telewizji za „wspieranie terroryzmu”. Informację o tym podał na konferencji prasowej, na którą dziennikarzy Al-Dżaziry nie wpuszczono.

Ajjub Kara powiedział: – W ostatnim czasie prawie wszystkie kraje naszego regionu uznały, że Al-Dżazira wspiera terroryzm i religijną radykalizację. Kiedy widzimy, że wszystkie te kraje uznały za fakt, że Al-Dżazira jest narzędziem w rękach Państwa Islamskiego, Hamasu, Hezbollahu i Iranu, i tylko my nie uznaliśmy tego faktu, to jest to jakaś brednia.

Dodał także, że skierował prośbę do izraelskich dostawców telewizji satelitarnei i kablowej, aby wstrzymali nadawanie Al-Dżaziry. Służby bezpieczeństwa mają wydać opinię na temat tego, czy Izrael ma nadal wydawać dziennikarzom akredytacje. Przedstawiciele katarskiej telewizji wypowiedzieli się dla agencji AFP i oświadczyli, że potępiają decyzję Izraela.

Wygląda jednak na to, że sprawa jest przegrana. Minister obrony Awigdor Lieberman porównał nawet Al-Dżazirę do propagandy nazistowskich Niemiec. Premier Netanjahu dodał trzy swoje grosze: – Wiele razy rozmawiałem o tym z resortami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i sugerowałem zamknięcie biura Al-Dżaziry w Jerozolimie. Było to jednak niemożliwe z przyczyn prawnych.

Dodał, że możliwe jest przeprowadzenie ustaw, które pozwolą na całkowitą delegalizację stacji.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 07 sierpień 2017 17:08
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Izrael zamknie oddział Al-Dżaziry. „To jak propaganda nazistowskich Niemiec”