Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Wenezuela - stłumiono próbę buntu wojskowego
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 08 sierpień 2017 07:43 Autor: Kaszuszka

Wenezuela - stłumiono próbę buntu wojskowego

W niedzielę rano grupa ludzi wdarła się do bazy wojskowej w Valencii i ukradła broń oraz amunicję. W nagraniu zamieszczonym w sieci buntownicy ogłosili, że chcą przywrócić "konstytucyjny porządek" w kraju. Niedługo potem lojalne wobec rządu siły zbrojne wkroczyły na teren bazy, gdzie wywiązała się strzelanina.

W wyniku szturmu na bazę wojskową zginęło dwóch napastników a ośmiu zostało aresztowanych. Dziesięć pozostałych osób zdołało uciec wraz ze skradzioną bronią. Sytuacja na terenie obiektu militarnego została opanowana, lecz trwają poszukiwania uciekinierów.

W udostępnionym nagraniu grupa ludzi w wojskowych uniformach ogłosiła bunt przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro, który 30 lipca zorganizował wybory do Zgromadzenia Ustawodawczego - organu mającego zastąpić zdominowane przez opozycję Zgromadzenie Narodowe. Liderem grupy jest były kapitan Gwardii Narodowej, który przedstawił się jako Juan Caguaripano.

Wydarzenie w Valencii zostało uznane przez rząd i siły zbrojne za atak terrorystyczny i próbę dokonania przewrotu. Stwierdzono nawet, że sprawcy mogą być najemnikami opłaconymi przez Stany Zjednoczone. Nicolas Maduro wciąż posiada bezwzględne poparcie armii, choć powyższy przypadek może wskazywać, że lojalność wobec prezydenta zaczyna powoli spadać.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 08 sierpień 2017 08:41
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Wenezuela - stłumiono próbę buntu wojskowego