Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Wojna dyplomatyczna Rosja-USA: ząb za ząb
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 08 sierpień 2017 04:25 Autor: Kaszuszka

Wojna dyplomatyczna Rosja-USA: ząb za ząb

Departament Stanu USA oznajmił, że ubolewa w związku z podjętą przez Moskwę decyzją o ograniczeniu amerykańskiej misji dyplomatycznej w kraju i zastanawia się nad odpowiedzią.

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson poinformował, że Waszyngton odpowie na żądanie Moskwy domagającej się redukcji amerykańskiej misji dyplomatycznej przed 1 września — podaje agencja Associated Press.

Dyrektor Instytutu Planowania Strategicznego, doktor politologii profesor Aleksander Gusiew w wywiadzie dla radia Sputnik wyraził opinię, że Waszyngton zamierza kontynuować „wojnę dyplomatyczną".

— W tym przypadku Amerykanie wyznają zasadę „ząb za ząb". Ta konfrontacja, ta wojna trwa i będzie trwać nadal. Co dalej? Działania mogą mieć charakter asymetryczny. Waszyngton może wywrzeć presję na swych partnerów — Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, które mogą zaangażować się w tę wojnę dyplomatyczną. To niebezpieczna tendencja. Amerykanie uważają, że mają wolną rękę i mogą działać na każdym kierunku. Dlatego mogą to być działania absolutnie niezwiązane z wydaleniem dyplomatów. Chociaż, jak zakładam, z tego też nie zrezygnują — powiedział Aleksander Gusiew.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 08 sierpień 2017 08:13
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Wojna dyplomatyczna Rosja-USA: ząb za ząb