Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Niemiecki europoseł ubolewa: Nie możemy wjechać czołgami do Polski
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 11 sierpień 2017 04:24 Autor: Kaszuszka

Niemiecki europoseł ubolewa: Nie możemy wjechać czołgami do Polski

„Węgry i Polska rzucają Unii Europejskiej wyzwanie. Gdyby Polska dziś chciała zostać członkiem europejskiej wspólnoty, nie miałaby szans” – powiedział niemieckim mediom europoseł partii CDU Elmar Brok.

Jego zdaniem Polska wprawdzie nie trzyma się unijnych zasad, ale wyrzucić z Unii jej „niestety” nie można. [Ależ można, można, nie wahajcie się – admin]

Według Broka Unia Europejska rozpocznie postępowanie dyscyplinujące wobec Polski, jak w przeszłości wobec Węgier, w związku z reformami w polskim sądownictwie.

„To postępowanie może być jak najbardziej ukoronowane sukcesem, pokazuje to przykład Węgier, przeciwko którym wszczęto przecież taką procedurę, po tym jak Orban przebudował system sprawiedliwości i zmienił ustawy medialne. Gdy Unia wszczęła procedurę, był zmuszony cofnąć się o krok” — stwierdził niemiecki polityk, który uważa, że nie należy bezustannie atakować PiS-u.

Zasugerował natomiast odebranie Polsce prawa do głosu w Radzie Europejskiej, zgodnie z artykułem 7. „To jest prawie jak wyrzucenie Polski z UE” — podkreślił. „Nie można tak po prostu wjechać czołgami do Polski” – zdawał się ubolewać Niemiec.

Jego zdaniem należałoby obejść blokadę Węgier, zmieniając zapis w traktatach, który wymaga jednomyślności w Radzie UE w przypadku odebrania jednemu z państw członkowskich prawa do głosu. „Można by to zmienić, tak aby Orban nie mógł jednoosobowo blokować procedurę wynikającą z artykułu 7.” — podkreślił.

 

Źródło: https://parezja.pl
Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 11 sierpień 2017 08:44
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Niemiecki europoseł ubolewa: Nie możemy wjechać czołgami do Polski