Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Groźby z Ukrainy po sugestii polskich retorsji dyplomatycznych. Zapowiadają bicie Polaków, a nawet kolejny rozbiór Polski!
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 05 listopad 2017 05:02 Autor: admin

Groźby z Ukrainy po sugestii polskich retorsji dyplomatycznych. Zapowiadają bicie Polaków, a nawet kolejny rozbiór Polski!

Bracia Ukraińcy, tak umiłowani przez obecną i poprzednią władzę zdenerwowali się na nas, ponieważ odmówiliśmy budowy żądanego przez nich pomnika UPA na Podkarpaciu, a na dodatek minister Waszczykowski zapowiedział wprowadzenie czarnej listy dla Ukraińców bez prawa wjazdu do Polski za antypolskie wypowiedzi i blokowanie ekshumacji Polaków zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów.

Bezczelność Ukraińców jest doprawdy porażająca. W szale po zapowiedzi symetrycznej retorsji, zapowiadają już bicie Polaków. Jurij Michalczyszyn, ukraiński polityk ze Lwowa, były parlamentarzysta z ramienia neobanderowskiej partii Swoboda, zagroził biciem Polaków, którzy będą nosić we Lwowie AK-owską symbolikę. 

Kolejny z polityków partii Swoboda, Anatolij Witiw, zasugerował, że poprzez swoje ostatnie działania, Polska ingeruje w wewnętrzne sprawy Ukrainy, a jego zdanie polski minister Witold Waszczykowski nie zna historii i powinien się jej nauczyć. Stwierdził też, że to oburzające, iż Polacy uważają UPA za zbrodniarzy, a żołnierzy AK za aniołów. Jego zdaniem AK-owcy są źli, bo zabijali Ukraińców i odmawiali im prawa do posiadania państwa. 

"Jeśli Polacy nie zejdą z obranej ścieżki, to ich ciągłe ataki na sąsiadów zakończą się czwartym rozbiorem Polski. Nie budują oni normalnych relacji z sąsiadami, ale poprzez frustrację ingerują w nasze wewnętrzne sprawy. I na to otwarcie gra Kreml" – twierdzi Witiw

Tym samym można to podsumować, że usłyszeliśmy pogróżki ze strony ukraińskiej, po pierwszym zgrzycie dyplomatycznym. To właśnie smutne pokłosie oficjalnej polityki historycznej Ukrainy, w której Polska przedstawiana jest jako wróg i okupant, a o zbrodni wołyńskiej po prostu nie uczy się w szkołach, bo informowanie o rozcinaniu piłami Polaków na pół nie pasuje do wizerunku bohaterów z UPA. 

Skoro się o tym nie mówi, nie przestrzega się tamtejszej ludności przed konsekwencjami naszej strasznej historii, to jasne staje się, że może dojść do powtórki takiego ludobójstwa i to nie tylko na Polakach, ale też na przykład na rosyjskojęzycznej ludności z Donbasu.

Nasze postrzeganie na Ukrainie jest bardzo podobne do tego jak my postrzegamy Niemców. Po prostu uważa nas się za okupantów i kolonizatorów. Z tym, że jakoś nie ma epizodów ludobójstwa, którego Polacy dopuszczaliby się na Niemcach czy Ukraińcach. Rosjanie mają nieco żalu o Berezę Kartuską, ale jeńcy z 1920 roku umierali w polskich obozach przeważnie na tyfus, a nie od strzału w tył głowy, co było normą w bolszewickich katowniach.

Trzeba sobie zdać sprawę z tego co się dzieje obecnie na Ukrainie i w obliczu najazdu na Polskę z tego kraju, nasze służby muszą zacząć śledzić aktywność w sieciach społecznościowych jaką wykazują ukraińscy banderowcy. Na bazie tych informacji, polskie służby powinny zbudować listę wielu tysięcy nazwisk ludzi gloryfikujących UPA i jawnie nienawidzących Polaków. Takich Ukraińców nie potrzebujemy w Polsce i po prostu nie należy ich wpuszczać. 

Gdy pójdzie fama, że za komentarze na Facebooku można nie być wpuszczonym do Polski, z pewnością wpłynie to negatywnie na popularność tej faszystowskiej ideologii Stefana Bandery. Cieszy również to, że podobno PiS zamierza jednak przeprocedować ustawę sankcjonującą banderyzm, a wcześniej tego odmawiali. Miejmy nadzieje, że to dowód na to, że zaczynamy się szanować jako dumny naród. 

 

Na podstawie: https://kresy.pl/wydarzenia/polityk-neobanderowskiej-swobody-grozi-polsce-czwartym-rozbiorem/

https://wiadomosci.wp.pl/polska-jako-wrog-i-okupant-tego-ucza-w-ukrainskich-szkolach-61838...

 


Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(16 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 05 listopad 2017 09:41
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Groźby z Ukrainy po sugestii polskich retorsji dyplomatycznych. Zapowiadają bicie Polaków, a nawet kolejny rozbiór Polski!