Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Arabia Saudyjska może mieć nowego króla. Krążą pogłoski, że w najbliższych dniach następca tronu zostanie mianowany nowym władcą!
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 10 listopad 2017 09:26 Autor: Andreas

Arabia Saudyjska może mieć nowego króla. Krążą pogłoski, że w najbliższych dniach następca tronu zostanie mianowany nowym władcą!

Saudi Arabia Saudi Arabia Photo RNW.org/Flickr/CC BY-ND 2.0

Wygląda na to, że Arabia Saudyjska przygotowuje się do wielkiej zmiany i to na samym szczycie władzy. Pojawiają się spekulacje, że obecny król Salman ma zrzec się tronu na rzecz swojego syna i następcy, Muhammada ibn Salmana. Wieść ma zostać ogłoszona w najbliższych godzinach.

Analitycy uważają, że masowe zatrzymania, które miały miejsce w ostatnich dniach pozwoliły wyeliminować potencjalnych przeciwników przyszłego króla. Podobne czystki zostały dokonane we wrześniu - rząd nakazał aresztować ponad 30 bardzo wpływowych polityków. Już wtedy władze odrzucały pogłoski o planowanej abdykacji króla, choć źródła w rodzinie królewskiej wskazywały na rozpoczęte przygotowania do przekazania zwierzchnictwa nad państwem.

Obserwatorzy wydarzeń w Arabii Saudyjskiej uważają, że następca tronu nie będzie chciał natychmiast przejmować władzy i w pierwszej kolejności zajmie się przygotowaniem gruntu pod swoje przyszłe panowanie. Czystki zostały dokonane w ostatnich dniach, więc Muhammad ibn Salman wkrótce będzie mógł sięgnąć po władzę absolutną.

W środę saudyjska telewizja Al-Arabiya powiadomiła na Twitterze, że następca tronu zostanie ogłoszony królem podczas nadchodzącej ceremonii. Po kilku godzinach wpis został usunięty, lecz został zauważony przez wielu internautów.

W tym samym czasie na Bliskim Wschodzie dzieją się bardzo niepokojące rzeczy. Arabia Saudyjska, Bahrajn i Kuwejt nakazały swoim obywatelom natychmiast opuścić Liban; Izrael przeprowadza wielkie manewry wojskowe, natomiast Stany Zjednoczone wyraziły poparcie dla Saudów w konflikcie z Iranem. Tak się składa, że Muhammad ibn Salman również posiada antyirańskie nastawienie.


Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Piątek, 10 listopad 2017 09:54
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Arabia Saudyjska może mieć nowego króla. Krążą pogłoski, że w najbliższych dniach następca tronu zostanie mianowany nowym władcą!