Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Spiegel: Batalion „Azow chce podbić Europę
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 14 listopad 2017 07:16 Autor: Andreas

Spiegel: Batalion „Azow chce podbić Europę

Logo Batalionu Azów Logo Batalionu Azów Wikimedia Commons/Public Domaine

W szeregach ukraińskiego batalionu narodowego „Azow” jest coraz więcej najemników z Niemiec i innych państw Europy - pisze niemieckie czasopismo Spiegel.

Według danych periodyku ukraińscy radykałowie przyciągają zwolenników, rozdając ulotki na różnych spotkaniach neonazistowskich, których organizatorzy wzywają do „Ratowania Europy przed wymarciem”. „Celem jest operacja werbunkowa, by „na nowo podbić Europę”. Tym sposobem ugrupowanie przyciąga między innymi młodych niemieckich neonazistów” — pisze Spiegel.

„Kampania reklamowa” ukraińskich radykałów zakończyła się sukcesem — stwierdza autor artykułu: przez ostatnie trzy lata liczba członków „Azowa” wzrosła trzykrotnie. W 2014 roku według różnych danych w jego skład wchodziło 850 osób, a teraz — 2500.

Między innymi w lipcu udało im się przyciągnąć ludzi na festiwal Rechtsrock w niemieckim mieście Temar. W tym wydarzeniu wzięło udział około 6 tys. ultraprawicowych radykałów. Członkowie „Azowa” rozdawali zebranym ulotki z zaproszeniem do „zasilenia szeregów najlepszych”.

Na swoim Facebooku artykuł w Spiegel skomentował politolog Władimir Korniłow. Ironicznie przypomniał o oświadczeniach, że na Ukrainie nie ma nazizmu. „Spiegel pisze o neonazistowskich członkach Azowa. Czyżby opowieści o ukraińskich nazistach to tylko „wymysły rosyjskiej propagandy”? Przecież nazizmu na Ukrainie nie ma?” — zadaje pytanie.

Źródło: Sputnik Polska – najświeższe wiadomości i analityka: radio, foto, wideo, infografika


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 14 listopad 2017 09:38
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Spiegel: Batalion „Azow chce podbić Europę