Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Koniec jest bliski. Ostateczne ostrzeżenie dla ludzkości
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 18 listopad 2017 08:30 Autor: Andreas

Koniec jest bliski. Ostateczne ostrzeżenie dla ludzkości

warning [ostrzeżenie] warning [ostrzeżenie] m.p.3./Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Ponad 15 tysięcy naukowców z różnych państw podpisało się pod drugim "Ostrzeżeniem dla ludzkości", próbując zwrócić uwagę na zgubne zmiany w ekologii. Tekst manifestu opublikowało pismo "BioScience".

Pierwsza odezwa pojawiła się pod koniec 1992 roku, wówczas podpisało się pod nią ponad 1,7 tysiąca osób, w tym laureaci Nagrody Nobla. W "Ostrzeżeniu dla ludzkości" naukowcy informują, że ludność planety obrała kurs na konfrontację z przyrodą. Badaczy zaniepokoiła skala strat, jakie już powodowano na Ziemi, lub jakie mogą wywołać takie zjawiska jak zmniejszenie warstwy ozonowej, zniszczenie flory i fauny oceanów, zniknięcie lasów, zmiany klimatu. 

W 25. rocznicę pierwszego manifestu zadecydowano o opublikowaniu powtórnego ostrzeżenia. Tym razem podpisało się pod nim ponad 15,3 tysięcy naukowców ze 184 państw. Opierając się na odpowiednich statystykach, badacze twierdzą, że w ciągu minionego ćwierćwiecza ludzkość nie rozwiązała problemów ekologicznych, co więcej, wiele z nich staje się coraz poważniejszych. 

W nowym manifeście naukowcy odnotowali pewne sukcesy, między innymi obniżenie ilości substancji niszczących warstwę ozonową na świecie. To świadczy ich zdaniem o tym, że ludzkość może zmienić świat na lepsze, jeśli działa w sposób zdecydowany.  

Wkrótce będzie za późno, aby zmienić kurs i zejść z naszej trajektorii, czasu jest niewiele. Powinniśmy zrozumieć, zarówno na poziomie życia codziennego, jak i na poziomie instytucji państwowych, że Ziemia ze wszystkim, co na niej żyje – to nasz jedyny dom – podsumowują autorzy manifestu.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(16 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 18 listopad 2017 12:28
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Koniec jest bliski. Ostateczne ostrzeżenie dla ludzkości