Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Największy zamach terrorystyczny w historii Egiptu. W meczecie zginęło aż 305 osób!
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 26 listopad 2017 10:36 Autor: Andreas

Największy zamach terrorystyczny w historii Egiptu. W meczecie zginęło aż 305 osób!

Największy zamach terrorystyczny w historii Egiptu. W meczecie zginęło aż 305 osób! https://twitter.com/sinai_news_1

W Egipcie doszło do tragicznego w skutkach skoordynowanego zamachu terrorystycznego. Miał on miejsce na Półwyspie Synaj, w niewielkiej miejscowości Al Rawdah. Według najnowszych informacji zginęło przynajmniej 305 osób. Większość z nich została rozstrzelana przed miejscowym meczetem. 

Poinformowano, że wśród zabitych jest aż 27 dzieci. Wiadomo również, że 128 osób zostało rannych. Wiele z nich pozostaje w stanie krytycznym w szpitalach, dlatego tragiczny bilans może jeszcze wzrosnąć. W momencie ataku w meczecie znajdowało się przynajmniej kilkaset osób. Ludzie zebrali się, ponieważ akurat trwały piątkowe modły.

Władze twierdzą, że napastników było od 25 do 30, którzy na miejsce zamachu przyjechali samochodami typu SUV z zamontowanymi karabinami maszynowymi. Następnie ustawili się przy oknach i przy wejściu do meczetu, zdetonowali przynajmniej dwie bomby, a gdy ludzie zaczęli wybiegać ,strzelali do tłumu masakrując wiernych meczetu uciekających w popłochu.

Z opowieści świadków wynika, że rozegrała się tam prawdziwa bitwa uliczna. Zamachowcy strzelali nawet do nadjeżdżających karetek, wiele z pojazdów płonęło. W telewizji można było zobaczyć szokujące obrazki przerażonych ludzi i szokujące sceny z prowizorycznej kostnicy.

Zaskakujące może wydawać się to, że muzułmanie zaatakowali innych muzułmanów, ale trzeba pamiętać, że napastnicy byli zapewne wahabitami z ISIS, czyli należeli do odłamu islamu wspieranego przez Arabię Saudyjską. Z kolei zaatakowany meczet był wykorzystywany przez wyznawców sufizmu, czyli mistycznej odmiany islamu. Po prostu wyznawcy sufizmu są uważani przez wahabitów za heretyków i dlatego postanowili dać przykład i ich rozstrzelać.

Władze Egiptu poinformowały, że dokonano już odwetu za przeprowadzony zamach. Zbombardowano pozycje zajmowane na pustyni Synaj przez ukrywających się tam dżihadystów. Nieskuteczna walka z obozami ISIS i przebywającymi tam bojownikami Państwa Islamskiego, trwa od kilku lat. Jak widać rozzuchwalają się oni dopuszczając się tak obrzydliwych aktów terroru jak ten.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 26 listopad 2017 11:45
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Największy zamach terrorystyczny w historii Egiptu. W meczecie zginęło aż 305 osób!