Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Załoga okrętu podwodnego „San Juan” zgłosiła awarię
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 04 grudzień 2017 10:05 Autor: Andreas

Załoga okrętu podwodnego „San Juan” zgłosiła awarię

Załoga okrętu podwodnego „San Juan” zgłosiła awarię Defence ImagesFlickrCC BY-NC 2.0

Załoga okrętu podwodnego Marynarki Wojennej Argentyny „San Juan” poinformowała o uszkodzeniu okrętu jeszcze we wrześniu, donosi gazeta Clarin, powołując się na raport Marynarki Wojennej kraju.

Według publikacji we wrześniu tego roku załoga „San Juan” poinformowała o uszkodzeniu chrapy, co doprowadziło do przedostania się wody na okręt, ale wtedy udało się uniknąć zalania ważnych przedziałów. Zgodnie z wewnętrznym raportem bazy Marynarki Wojennej Puerto Belgrano w 2018 roku okręt podwodny miał przejść remont. Jednak według źródeł gazety raport ten nie trafił do przywództwa argentyńskiej marynarki.

Jak poinformowano, minister obrony Oscar Aguad dowiedział się o istnieniu tego raportu zaledwie kilka dni temu w ramach trwającego dochodzenia wewnętrznego. Przy tym po zgłoszeniu awarii „San Juan” kilkakrotnie wypływał w morze, nie odnotowano żadnych nieprawidłowości w pracy okrętu.

Wcześniej rzecznik Marynarki Wojennej Argentyny Enrique Balbi poinformował, że eksperci określili dwie możliwe lokalizacje zaginionego okrętu podwodnego „San Juan” na głębokości 700 i 950 metrów.

Okręt podwodny Marynarki Wojennej Argentyny „San Juan” przestał komunikować się 15 listopada podczas przeprawy z bazy morskiej Ushuaia do Mar del Plata. W czasie ostatniej transmisji okręt zgłosił awarię. Na pokładzie znajdowało się 44 osób, w tym pierwsza w historii Argentyny kobieta w składzie załogi okrętu podwodnego Eliana Maria Krawczyk. Przedstawiciele marynarki wojennej poinformowali o jednym wybuchu, który może mieć związek z zaginięciem okrętu „San Juan”.

Po 15 dniach od zniknięcia okrętu podwodnego Marynarka Wojenna Argentyny poinformowała, że operacja ratowania 44 członków załogi okrętu „San Juan” została przerwana, ale będą kontynuowane poszukiwania okrętu podwodnego.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 04 grudzień 2017 10:47
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Załoga okrętu podwodnego „San Juan” zgłosiła awarię