Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Media poinformowały o zabójstwie byłego prezydenta Jemenu
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 05 grudzień 2017 07:10 Autor: Andreas

Media poinformowały o zabójstwie byłego prezydenta Jemenu

Yemen Grunge Flag Yemen Grunge Flag Nicolas Raymond/Flickr/CC BY 2.0

Były prezydent Jemenu Ali Abdullah Saleh został zabity. Poinformowała o tym agencja Tasnim, powołując się na źródła.

Nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Źródła w partii byłego prezydenta Jemenu Alego Abdullaha Saleha zdementowały informację irańskich mediów, że został zabity przez powstańców Huti — poinformowała telewizja Sky News Arabia. Jak poinformowała telewizja, źródła w partii Powszechny Kongres Ludowy nazwały doniesienia o śmierci Salecha plotkami, puszczonymi przez Huti. 

O śmierci Saleha z rąk Huti podczas próby ucieczki z Sany do prowincji Marib poinformowała dzisiaj irańska agencja Tasnim, powołując na kompetentne źródła.

Wideo (autentyczność materiału nie została potwierdzona) z ciałem byłego prezydenta Jemenu opublikował Sputnik Arabic.

Agencja Reuters z kolei podała, że dom Saleha w Sanie został wysadzony w powietrze przez Huti, a telewizja Al-Arabiya podkreśliła, że napływają „kontrowersyjne" doniesienia o jego losach po wybuchu. 

Od środy w stolicy Jemenu Sanie trwa konflikt między niedawnymi sojusznikami w wojnie z rządem — powstańcami Huti z ruchu Ansar Allah i zwolennikami byłego prezydenta Jemenu Alego Abdullaha Salecha. Jak poinformowała telewizja Sky News Arabia, do poniedziałku w walkach zginęło co najmniej 245 osób. W zaciekłych starciach uczestniczyły czołgi.

Wojna domowa w Jemenie trwa od 2014 roku. Wówczas szyicki ruch Ansar Allah (Huti) zbuntował się przeciwko władzom z prezydentem Abd Rabbuhem Mansurem Hadim na czele. Huti przejęli kontrolę nad większością regionów kraju, w tym nad Saną. Jednak niebawem w wojnę zaangażowała się arabska koalicja z Arabią Saudyjską na czele. Władzom Jemenu udało się odbić część z nich. Do niedawna były prezydent Jemenu Ali Abdullah Salech w tej konfrontacji wspierał Huti.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 05 grudzień 2017 09:11
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Media poinformowały o zabójstwie byłego prezydenta Jemenu