Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Facebook używa Sztucznej Inteligencji aby inwigilować użytkowników
Kategoria: Wiadomości   Środa, 06 grudzień 2017 12:03 Autor: Andreas

Facebook używa Sztucznej Inteligencji aby inwigilować użytkowników

Facebook Facebook Sarah Marshall/Flickr/CC BY 2.0

 Facebook coraz bardziej zaskakuje. Tym razem największy portal społecznościowy poinformował, że zaczyna monitorować użytkowników dzięki technologii AI (Artificial Inteligence – Sztucznej Inteligencji).

AI skanuje posty udostępniane przez użytkowników. Jeżeli którykolwiek z nich zostanie wykryty jako potencjalnie „niebezpieczny” automat przesyła tą informację dalej do moderatorów, którzy oceniając ryzyko ewentualnie kontaktują się z lokalną policją.

W odniesieniu do statystyk samobójstw, wydaje się, że inicjatywa FB jest w 100% szlachetna. Należy jednak pamiętać że monitorowanie treści publikowanej przez użytkowników w czasie rzeczywistym może posłużyć do ich pełnej inwigilacji. Co więcej może posłużyć jako podstawa do tworzenia profilu osobowości.

System filtrowania treści dotychczas działał na zasadach zgłoszenia. W przypadku gdy treść publikowana w portalu była zdaniem użytkownika „nie odpowiednia” miał on prawo zgłosić ten fakt. Dotychczas większość zgłoszeń była rozpatrywana przez moderatorów, lub prosty program do wychwytywania „zakazanych” słów. Wprowadzenie inteligentnego rozwiązania umożliwia w znacznie szybszy sposób kontrolowanie treści zamieszczonej na portalu.Źródło: Kod Władzy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 06 grudzień 2017 12:34
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Facebook używa Sztucznej Inteligencji aby inwigilować użytkowników