Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Włoski sąd chce, by społeczeństwo znało zagrożenia związane z telefonią komórkową
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 21 styczeń 2019 08:01 Napisała

Włoski sąd chce, by społeczeństwo znało zagrożenia związane z telefonią komórkową

Sąd w Rzymie ogłosił wyrok zobowiązujący włoski rząd do rozpoczęcia kampanii informacyjnych w temacie ryzyka, jakie niesie za sobą korzystanie z domowych telefonów bezprzewodowych oraz aparatów komórkowych. Sprawę wytoczyło tamtejsze Stowarzyszenie na rzecz Zapobiegania i Zwalczania Elektrosmogu (A.P.P.L.E).

Trzy ministerstwa: Zdrowia, Środowiska i Edukacji, we wspólnym komunikacie prasowym przyznały, że istnieje potrzeba zwiększenia świadomości społeczeństwa w kwestii bezpiecznego korzystania z telefonów komórkowych. Decyzją sądu mają rozpocząć swoje działania w tej sprawie najpóźniej 16 lipca br.

Prawnik reprezentujący stowarzyszenie, Stefano Bertone, w wywiadzie dla „Microwave News powiedział:
”Wyrok włoskiego sądu ma ogromne znaczenie nie tylko dla Włoch, lecz dla całego świata. Dziś informacje dotyczące bezpiecznego korzystania są umieszczone, a raczej: ukryte, w instrukcjach obsługi telefonów komórkowych. To stanowczo za mało. Gdyby tak nie było, sąd przyznałby rację rządowi, że użytkownicy w temacie zagrożeń dla zdrowia są wystarczająco informowani.”

Przypomnijmy, że w 2012r. włoski Sąd Najwyższy przyznał odszkodowanie mężczyźnie, który nabawił się guza mózgu po tym, jak przez lata po kilka godzin dziennie używał w pracy telefonu komórkowego. Również we Włoszech, w Ivrei, sąd wydał podobny wyrok w 2017r. W obu przypadkach rentę wypłaca zakład ubezpieczeń społecznych.
Natomiast na początku tego roku w Wielkiej Brytanii rozpoczął się proces przeciwko jednemu z producentów telefonów komórkowych: Nokii. Sześćdziesięcioletni mężczyzna domaga się od koncernu odszkodowania za nerwiaka nerwu słuchowego, który jego zdaniem pojawił się na skutek wieloletniego korzystania z produktów tej firmy.

Warto również wiedzieć, że większość firm ubezpieczeniowych nie ubezpiecza producentów telefonów komórkowych od ryzyka, jakie stanowi dla zdrowia promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez oferowane przez nich urządzenia. Powinno nam dać to choć trochę do myślenia...

 

Opracowanie: Terra


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 21 styczeń 2019 08:40
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Włoski sąd chce, by społeczeństwo znało zagrożenia związane z telefonią komórkową