Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Czołgi na walkę z gangami
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 06 kwiecień 2014 08:26 Autor: admin

Czołgi na walkę z gangami

Czołgi na walkę z gangami foto: Wikimedia Commons/CC
Blisko 3000 żołnierzy jednostek specjalnych wojska brazylijskiego wkroczyło do dzielnic biedy - faweli w Rio de Janeiro, by pilnować porządku. Pozostaną tam do zakończenia piłkarskich mistrzostw świata, które trwać będą od 12 czerwca do 13 lipca.

To największa operacja władz Brazylii przeciwko gangom narkotykowym i przestępczym. Zostaną użyte czołgi, helikoptery i pojazdy opancerzone.

Spadochroniarze, żołnierze piechoty morskiej i żandarmeria wojskowa kontrolować będą teren 15 faweli leżących w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Rio de Janeiro. Obszar zajmuje 10 km kwadratowych i zamieszkuje go 130 tysięcy ludzi, przede wszystkim biedoty kontrolowanej i terroryzowanej przez gangi.

Wojny między przestępcami często zmuszały władze do zamknięcia autostrady łączącej centrum miasta z lotniskiem oraz innymi kluczowymi drogami dojazdowymi. Przez najbliższe dwa miesiące ma się to zmienić, dzięki zmasowanej kontroli żołnierzy na tym terenie.

Mecz inaugurujący mundial Brazylia - Chorwacja zostanie rozegrany 12 czerwca w Sao Paulo.

Finał mistrzostwa świata, które odbywać się będą bez udziału Polaków, rozegrany zostanie 13 lipca na zmodernizowanym stadionie Maracana w Rio de Janeiro.Źródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 06 kwiecień 2014 14:01