Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Katastrofę MH17 zbada 12 państw. Będzie wspólne śledztwo. Donaldzie Tusku co pan na to?
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 29 lipiec 2014 16:00 Autor: admin

Katastrofę MH17 zbada 12 państw. Będzie wspólne śledztwo. Donaldzie Tusku co pan na to?

Katastrofę MH17 zbada 12 państw. Będzie wspólne śledztwo. Donaldzie Tusku co pan na to? foto: Wikimedia Commons/CC
Prokuratorzy i śledczy z 12 krajów których obywatele zginęli wskutek zestrzelenia boeinga MH17, spotkali się w siedzibie unijnej agencji współpracy sądowej Eurojust, w celu ustalenia warunków współpracy i strategii prowadzenia śledztwa.
 
Śledztwo zostało podjęte przez prokuratorów m.in. z Ukrainy, Holandii, Australii oraz USA. Łącznie śledczy z 12 krajów zawarli porozumienie ws. Utworzenia wspólnej grypy ekspertów badających przyczyny katastrofy samolotu. Wkrótce ma zostać podpisane oficjalne porozumienie dotyczące międzynarodowej współpracy przy śledztwie.
 
Holenderska prokuratura o pomoc w prowadzeniu śledztwa zwróciła się właśnie do unijnej agencji współpracy sądowej Eurojust. Zadaniem organizacji jest koordynacja współpracy z państwami członkowskimi oraz krajami spoza Unii Europejskiej w związku z przyjęciem wspólnej strategii w związku ze śledztwem.
 
Warunki współpracy mają zostać doprecyzowane na dzisiejszym posiedzeniu. Przedstawiciele Ukrainy, Holandii, Australii, Malezji, Wlk. Brytanii, Belgii, Niemiec, Filipin, Kanady, Nowej Zelandii, Indonezji i USA oraz Ukrainy, Europolu i Interpolu ustalili, że głównym celem wspólnego zespołu dochodzeniowo-śledczego będzie skoncentrowanie się w pierwszej kolejności na badaniach miejsca katastrofy i zabezpieczeniu możliwie największej liczby dowodów.

 

Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 29 lipiec 2014 15:54
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Katastrofę MH17 zbada 12 państw. Będzie wspólne śledztwo. Donaldzie Tusku co pan na to?