Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Eksperymentalna partia leku na gorączkę krwotoczną Ebola w tym tygodniu trafi do Afryki Zachodniej
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 12 sierpień 2014 11:35 Autor: admin

Eksperymentalna partia leku na gorączkę krwotoczną Ebola w tym tygodniu trafi do Afryki Zachodniej

Eksperymentalna partia leku na gorączkę krwotoczną Ebola w tym tygodniu trafi do Afryki Zachodniej foto: Wikimedia Commons/CC

Prezydent USA Barack Obama i amerykański urząd ds. żywności i leków wydali zgodę na wysłanie do Liberii próbek eksperymentalnego lekarstwa na Ebolę. Według WHO liczba ofiar śmiertelnych Eboli w Afryce Zachodniej przekroczyła już tysiąc osób.

Jak poinformowała na swych stronach internetowych kancelaria prezydencka w Monrovii, partia leku jeszcze w tym tygodniu dotrze do Afryki Zachodniej. Lek przekaże przedstawiciel władz USA.

W oświadczeniu kancelarii podano także, że również szefowa Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Chan zgodziła się na wydanie Liberii dodatkowych dawek leku w ramach wsparcia terapii dotkniętych Ebolą lekarzy. Partia leku z WHO także dotrze w tym tygodniu.

Według ogłoszonego przez WHO bilansu liczba ofiar śmiertelnych w Afryce Zachodniej wyniosła 1013, zarażonych jest 1848 ludzi. W ostatnim czasie najwięcej osób zmarło w Liberii – 29, 17 zgonów zarejestrowano w Sierra Leone i sześć w Gwinei.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że Ebola stanowi zagrożenie dla zdrowia na skalę międzynarodową i może w dalszym ciągu rozprzestrzeniać się w nadchodzących miesiącach.

Aktualizacja.

„Eksperymentalne lekarstwo na gorączkę krwotoczną Ebola, które otrzyma Liberia, zostanie podane tylko dwóm miejscowym lekarzom, zarażonym śmiercionośnym wirusem” – poinformował we wtorek liberyjski minister informacji Lewis Brown.

Wcześniej prezydent USA Barack Obama i amerykański urząd ds. żywności i leków (FDA) wydali zgodę na wysłanie do Liberii próbek leku. Prezydent Liberii Ellen Johnson-Sirleaf poprosiła o to Obamę 8 sierpnia. W Liberii wirus zabił już 282 osoby.

Według kancelarii prezydenckiej w Monrowii partia leku jeszcze w tym tygodniu dotrze do Afryki Zachodniej. Lek przekaże przedstawiciel władz USA.

Lek nigdy wcześniej nie był testowany na ludziach. Jest on obecnie podawany dwóm Amerykanom, zarażonym wirusem Ebola, którzy zostali poddani kwarantannie w szpitalu w Atlancie. Stan Amerykanów poprawia się, ale nie wiadomo, czy dzieje się tak ze względu na lek, czy też dlatego, że są oni wśród 40 proc. pacjentów zarażonych wirusem, którzy przeżywają zakażenie

Producent poinformował w poniedziałek, że odpowiadając na prośbę z pewnego kraju Afryki Zachodniej, wysłała do niego wszystkie dostępne dawki. Nie sprecyzowano, o jaki kraj chodzi. Zapewniono, że lek przekazano bezpłatnie.

Lek nie jest testowany na większej grupie pacjentów, gdyż na razie jest go za mało. Zarażeni lekarze zgodzili się na leczenie.

Według ogłoszonego w poniedziałek przez WHO bilansu liczba ofiar śmiertelnych w Afryce Zachodniej wyniosła 1013, zarażonych jest 1848 ludzi. W ostatnim czasie najwięcej osób zmarło w Liberii – 29; 17 zgonów zarejestrowano w Sierra Leone i sześć w Gwinei. WHO ostrzegła, że epidemia wirusa Ebola stanowi zagrożenie dla zdrowia na skalę międzynarodową i może w dalszym ciągu rozprzestrzeniać się w nadchodzących miesiącach.

 

Źródło: PAP, rmf24, LosyZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 12 sierpień 2014 20:33
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Eksperymentalna partia leku na gorączkę krwotoczną Ebola w tym tygodniu trafi do Afryki Zachodniej