Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Papież Franciszek oznajmił, że pozostały mu tylko dwa, trzy lata życia
Kategoria: Wiadomości   Środa, 20 sierpień 2014 09:40 Autor: admin

Papież Franciszek oznajmił, że pozostały mu tylko dwa, trzy lata życia

Papież Franciszek oznajmił, że pozostały mu tylko dwa, trzy lata życia foto: Wikimedia Commons/CC

Poprzedni papież Benedykt XVI wywołał ogromne poruszenie, gdy zapowiedział swoją abdykację w 2013 roku. Pojawiły się również różne teorie, które miały tłumaczyć jego niespodziewane odejście. Jednak trend na abdykację może się utrzymać a papież Franciszek może pójść podobnymi śladami.

Joseph Ratzinger, czyli Benedykt XVI, tłumaczył swoją abdykację brakiem sił, podupadającym zdrowiem i zaawansowanym wiekiem. Były papież ustąpił z urzędu dokładnie 28 lutego 2013 roku. Dziś po raz pierwszy papież Franciszek oświadczył publicznie, że "pozostało mu jeszcze tylko dwa, trzy lata życia".

Na konferencji prasowej, która miała miejsce na pokładzie samolotu w trakcie powrotu z podróży do Korei Południowej, Franciszek oznajmił dziennikarzom nie tylko to, że w ciągu kilku najbliższych lat może umrzeć, ale stwierdził również, że możliwa będzie jego abdykacja. W tym przypadku, powodem ewentualnej abdykacji mogą być problemy nerwowe, do których przyznał się papież.

"Staram się myśleć o moich grzechach, moich błędach, aby nie stać się dumny. Ponieważ wiem, że to będzie trwało tylko przez krótki czas. Dwa lub trzy lata, a potem udam się do Domu Ojca" - powiedział papież Franciszek.

Wypowiedź wywołała ogromne poruszenie. Franciszek po raz pierwszy powiedział o swojej śmierci publicznie, ale źródła watykańskie potwierdzają, że już wcześniej w rozmowach z bliskimi wyrażał podobne obawy. W najbliższych latach spodziewać się można śmierci lub rezygnacji Franciszka a potem nastąpi wybór kolejnego papieża.

 

Źródło: Dailymail.co.uk, zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 20 sierpień 2014 10:24
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Papież Franciszek oznajmił, że pozostały mu tylko dwa, trzy lata życia