Font Size

Czcionka
Error
  • JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
  • JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości W Liberii strzelano do ludzi, którzy chcieli opuścić strefę kwarantanny wirusa Ebola
Published in Wiadomości   Friday, 22 August 2014 15:43 Written by admin

W Liberii strzelano do ludzi, którzy chcieli opuścić strefę kwarantanny wirusa Ebola

Policja w Liberii została zmuszona do ostrzelania demonstrantów, którzy wyszli na ulice po wprowadzeniu kwarantanny w jednej z dzielnic w stolicy kraju, Monrovi. Ranne zostały przynajmniej cztery osoby w tym dziecko.

Żołnierze używali ostrej amunicji i było to zgodne z miejscowymi przepisami. Władze zaznaczają, że każda osoba ranna została opatrzona przez lekarzy.

Protesty w objętych kwarantanną obszarach zaczęły się już wczoraj. Władze nakazały zakaz poruszania się wszystkim znajdującym się w strefach zagrożenia. Ma to umożliwić zakończenie trwającej od marca epidemii wirusa Ebola w zachodniej Afryce. Aby egzekwować zakaz przemieszczania się wojsko rozciągnęło wokół zagrożonych obszarów drut kolczasty, co spowodowało liczne protesty miejscowej ludności.

Mieszkańcy zażądali uwolnienia i zaatakowali policjantów kamieniami, a oni odpowiedzieli gazem łzawiącym. Te dantejskie sceny są spowodowane największą w historii epidemią wirusa Ebola. Lekarze szacują, że umieralność wynosi 50 do 60 procent. Aktualnie z epidemią zmaga się Gwinea, Sierra Leone i Liberia. Znane są przypadki zakażenia w Beninie, Nigerii a także w Europie.

Liczba ofiar Eboli od początku epidemii to 1350 osób. Jedynie w ciągu trzech dni we wszystkich tych krajach zanotowano 106 nowych zgonów. Nic nie wskazuje na to, aby udało się opanować sytuację bez radykalnych posunięć w stylu Liberii.


Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Rate this item
(2 votes)Login to post comments
Last modified on Friday, 22 August 2014 15:59
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości W Liberii strzelano do ludzi, którzy chcieli opuścić strefę kwarantanny wirusa Ebola