Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Izraelskie władze zatwierdziły książkę o mordowaniu gojów
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 16 wrzesień 2014 13:15 Autor: admin

Izraelskie władze zatwierdziły książkę o mordowaniu gojów

Izraelskie władze zatwierdziły książkę o mordowaniu gojów foto: Wikimedia Commons/CC

Izraelskie władze, pod kierownictwem chabadników, zatwierdziły książkę o mordowaniu gojów.

Doradca prawny rządu izraelskiego Yehuda Weinstein nakazał zamknięcie sprawy rozpoczętej przeciwko autorom książki „Torat a-Melech” (Prawo króla), rabinom Josefowi Elitzur’owi i Icchakowi Shapiro, a także przeciwko rabinom uzasadniającym i popierającym tę publikację.

Książka „Torat a-Melech” omawia halachiczne orzeczenia dotyczące zabijania nieżydów w czasie pokoju i wojny. Poczynając od przypomnienia o istnieniu zakazu podobnego zabójstwa, autorzy szybko przechodzą do rozważania sytuacji w których zabijanie jest dozwolone. Stacja radiowa „Kol Israel” poinformowała 28 maja, że Weinstein uznał za niemożliwe udowodnienie złej intencji autorów książki. Byli oni podejrzewani o podżeganie do rasizmu ale doradca prawny uważa, że trudno jest przekonać sąd co do tego, że właśnie podżeganie było celem autorów książki. Książka „Torat a-Melech” była wydana w 2009 roku i natychmiast wywołała duży skandal. Sami rabini niejednokrotnie oświadczali, że  nie naruszyli prawa, nie zajmowali się podżeganiem jedynie tylko „interpretowali przepisy halachy, nie wchodząc w politykę”. Halacha albo alacha to jest tradycyjne judejskie prawo, całość praw i przepisów judaizmu regulujących religijne, rodzinne i społeczne życie żydów.

Książka o mordowaniu gojów została przedstawione do Państwowej Nagrody Izraela. 

Nie zdążył się pojawić komunikat o tym, że grupa deputowanych Knessetu z partii prawicowych i religijnych, włącznie z partią „Likud”, przygotowała projekt ustawy dającej rabinom immunitet przed odpowiedzialnością karną za wszelkie wypowiedzi, komentarze i opinie, związane z halachą i Torą.

Jak rozentuzjazmowani ciemni fanatycy przeszli do ataku pragnąc wykorzystać sukces: Rav Yakov Yosef, jeden z najwybitniejszych rabinów obozu prawicowego i syn rabina Yosefa Ovadia, wezwał do przyznania Nagrody Izraela autorom książki „Torat a-Melech” (Prawo króla), która zawiera przepisy dotyczące zabijania gojów. Na swoją cotygodniową lekcję, w dzielnicy bucharskiej Jerozolimy, zaprosił on głównego rabina Kiriat-Arby, Dova Liora, co przekształciło to zdarzenie w demonstrację siły z udziałem licznych zwolenników. W odpowiedzi na nakaz aresztowania rabinów, którzy wyrazili swoje poparcie dla książki „Torat a-Melech” (Prawo króla) rabin Yakov Yosef powiedział, że jego ojciec otrzymał Nagrodę Izraela za serię halachicznych książek w których zawarte są analogiczne wypowiedzi. Na przykład powiedział on o wypowiedzi ojca według którego nieżyd, nieprzestrzegający siedmiu przykazań potomków Noego, nie ma prawa do istnienia. W ten sposób, w jego opinii, książka „Torat a-Melech” także zasługuje na Nagrodę Izraela. „Władze”- powiedział on- „pozwalają określonym grupom zajmować się podżeganiem przeciwko Izraelowi ale ścigają rabinów wyrażających „opinie Tory” „…

3rm.info, przekład: RX


Źródło: Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 16 wrzesień 2014 14:43
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Izraelskie władze zatwierdziły książkę o mordowaniu gojów