Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA zachowa przestarzałą broń jądrową do obrony Ziemi przed asteroidami
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 02 październik 2014 14:17 Autor: admin

USA zachowa przestarzałą broń jądrową do obrony Ziemi przed asteroidami

USA zachowa przestarzałą broń jądrową do obrony Ziemi przed asteroidami foto: Donald Davis/Wikimedia Commons/CC
Stany Zjednoczone bardzo przyzwyczaiły się do roli światowego żandarma, który chroni ludzkość przed terrorystami i agresorami. Widać to głównie na Bliskim Wschodzie i w Europie. Okazuje się również, że Amerykanie nie mają zamiaru zdemontować przestarzałych komponentów głowic nuklearnych, ponieważ mogą się przydać do ochrony Ziemi przed potencjalnie niebezpiecznymi asteroidami.

Jedną z takich asteroid jest Apophis, który niebezpiecznie zbliży się do naszej planety w 2036 roku. Według obecnych szacunków, obiekt posiada średnicę około 325 metrów. Jednak Apophis jest tylko jednym przykładem, ponieważ Ziemi mogą zagrozić inne asteroidy, których dziś jeszcze nie udało się wykryć.

Aby ochronić naszą planetę przed asteroidą, która zmierzałaby w naszym kierunku, należy ją wykryć odpowiednio wcześnie, tak aby można było przygotować, rozważyć i wdrożyć ewentualne plany. Tak naprawdę to najważniejsze jest właśnie namierzenie zagrażającej nam asteroidy, tak jak to miało miejsce w przypadku Apophisa.

Okazuje się, że Stany Zjednoczone nie mają zamiaru dokonać demontażu przestarzałych broni nuklearnych, do którego miałoby dojść w 2015 roku. Zamiast tego, broń zostanie przechowana i ewentualnie wykorzystana gdyby okazało się, że jakaś asteroida z dużym prawdopodobieństwem może uderzyć w Ziemię.

Gdyby takie zagrożenie rzeczywiście miało miejsce, broń nuklearna miałaby pomóc zniszczyć, lub przynajmniej zmienić tor lotu asteroidy. Zastosowanie ładunków jądrowych często określane jest jako najskuteczniejszy sposób na ochronę naszej planety.

Na podstawie: Wall Street Journal


Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 02 październik 2014 15:04
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA zachowa przestarzałą broń jądrową do obrony Ziemi przed asteroidami