Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Prezydent Argentyny obawia się o swoje życie, twierdzi że USA może obalić jej rząd
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 03 październik 2014 15:37 Autor: admin

Prezydent Argentyny obawia się o swoje życie, twierdzi że USA może obalić jej rząd

Prezydent Argentyny obawia się o swoje życie, twierdzi że USA może obalić jej rząd foto: Wikimedia Commons/CC

Argentyna stała się bankrutem, jednak władze tego kraju odrzucają te stwierdzenia. Co więcej, prezydent Argentyny Cristina Kirchner oświadczyła niedawno, że krajowe firmy we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi mogą próbować odsunąć ją od władzy, a nawet wyeliminować ją.

Według amerykańskiej agencji Standard & Poor's, Argentyna zbankrutowała już drugi raz w ciągu ostatnich 10 lat. Jednak Cristina Kirchner wskazuje na inny problem. Jej zdaniem niektóre argentyńskie partie polityczne, finansiści i przemysłodawcy są wspierani przez Stany Zjednoczone i mogą próbować się jej pozbyć.

"Jeśli coś mi się stanie, nikt nie powinien patrzeć na Bliski Wschód, ale na Północ (Stany Zjednoczone)" - powiedziała prezydent Argentyny Cristina Kirchner. 

Należy przypomnieć, że Cristina Kirchner otrzymała wcześniej pogróżki od Państwa Islamskiego za jej bliskie relacje z papieżem Franciszkiem. Jednak prezydent Argentyny wskazuje, że Stany Zjednoczone bardziej zagrażają jej życiu niż dżihadyści a być może pogróżki zostały wysłane właśnie przez Amerykanów.

Już w przyszłym roku odbędą się wybory prezydenckie, w których Cristina Kirchner nie może już kandydować ale może zastąpić ją jej syn, Máximo Kirchner. W niedawnym wywiadzie telewizyjnym pani prezydent powiedziała, że za wszelką cenę nie można dopuścić do sytuacji w której władza przejdzie w ręce osób skłonnych do doprowadzenia kraju do bankructwa w imię obcych interesów.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 03 październik 2014 18:04
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Prezydent Argentyny obawia się o swoje życie, twierdzi że USA może obalić jej rząd