Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Członkowie gangu motocyklistów z Holandii wyjechali na wojnę z Islamskim Państwem
Kategoria: Wiadomości   Środa, 15 październik 2014 15:38 Autor: admin

Członkowie gangu motocyklistów z Holandii wyjechali na wojnę z Islamskim Państwem

Członkowie gangu motocyklistów z Holandii wyjechali na wojnę z Islamskim Państwem foto: Sankarshansen/Wikimedia Commons/CC

Jak dowiadujemy się z mediów, władze Holandii zezwoliły aby członkowie gangu motocyklistów "No Surrender" wyjechali na Bliski Wschód i dołączyli do wojny przeciwko dżihadystom. Obecnie znajdują się w północnej części Iraku i walczą po stronie wojsk kurdyjskich.

Do wojny na Bliskim Wschodzie dołączyły trzy osoby z gangu motocyklistów. Władze Holandii zezwoliły na to i stwierdzono iż nie ma w tym nic złego a gang nie łamie w ten sposób prawa. W przeszłości, dołączanie do wojsk innego kraju było zabronione, jednak prawo w tym kraju się zmieniło.

Rzecznik prokuratora Wim de Bruin powiedział, że decyzja motocyklistów nie złamała prawa i nie będą ponosić żadnych konsekwencji. Dodał jednak iż dołączanie do Islamskiego Państwa a nawet same przygotowania są zabronione, ponieważ jest to organizacja terrorystyczna.

Motocykliści którzy dołączyli do wojsk kurdyjskich mogą być karani, gdy będą np. stosować tortury lub uprowadzą kogoś. Wim de Bruin dodał, że "to się dzieje bardzo daleko więc to i tak będzie bardzo trudne do udowodnienia".

Sytuacja na Bliskim Wschodzie powoduje, że mieszkańcy wielu krajów z całego świata dołączają do różnych stron konfliktu, nawet do dżihadystów. Według amerykańskich urzędników, po stronie Islamskiego Państwa walczy obecnie kilkanaście tysięcy osób z 80 różnych krajów, w tym ponad 2 tysiące Europejczyków i 100 Amerykanów.Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 15 październik 2014 16:23
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Członkowie gangu motocyklistów z Holandii wyjechali na wojnę z Islamskim Państwem