Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 26 grudzień 2014 17:03 Autor: admin

Państwo Islamskie użyło broni chemicznej

Bojownicy z organizacji ISIL ostrzelali 24 grudnia jedno z irackich miast w prowincji Anbar. Według mediów, islamiści użyli broni chemicznej, natomiast celem ataków nie byli iraccy żołnierze a uwięzieni cywile.

Dzihadyści ostrzelali dzielnicę Baghdadi w mieście Hit, które znajduje się tuż przy Ar-Ramadi. Do ataku wykorzystano pociski moździerzowe z silnie trującym chlorem. Broń chemiczna często służyła islamistom w walce z irackim wojskiem, jednak tym razem ucierpieli cywile, co również nie wydarzyło się pierwszy raz.

W dzielnicy Baghdadi panuje wyjątkowo trudna sytuacja, nie wspominając już o wczorajszym ataku chemicznym. Cywile nie posiadają dostępu do żywności ani środków medycznych. Panuje tam również poważny niedobór wody, ponieważ islamiści wyłączyli pompy wodne a snajperzy obserwują obiekt i wykorzystują go jako pułapkę na irackich żołnierzy.

Chrześcijanie, którzy żyją na terenach okupowanych przez Islamskie Państwo, są przetrzymywani w kościołach niczym w więzieniu a islamiści zmuszają ich do przyjęcia swojej wiary. Stosowane są również tortury a jeśli konwersja na Islam nie powiedzie się, dżihadyści strzelają do swoich ofiar.

John Moll

 

Źródło: Zmiany na Ziemi


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 26 grudzień 2014 17:37