Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Iran przeprowadza wielkie manewry wojskowe
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 27 grudzień 2014 16:57 Autor: admin

Iran przeprowadza wielkie manewry wojskowe

Iran przeprowadza wielkie manewry wojskowe foto: Wikimedia Commons/CC

W czwartek w Iranie rozpoczęły się sześciodniowe ćwiczenia wojskowe z udziałem sił morskich, lądowych i powietrznych. Zaznaczono, że manewry mają zaprezentować jedynie zdolność kraju do obrony przed potencjalnym wrogiem.

W czwartek i piątek ćwiczenia odbyły się w południowo-wschodniej części kraju i wzięły w nich udział siły lądowe, natomiast w sobotę i w niedzielę ćwiczyć będą siły lotnicze i marynarka wojenna. Manewry odbędą się w północnej części Oceanu Indyjskiego, w Zatoce Omańskiej oraz we wschodniej części cieśniny Ormuz.

Irańska armia chce również wypróbować nowych rodzajów broni (między innymi rakiet balistycznych), bezzałogowców oraz wprowadzić swój własny system obrony przeciwrakietowej. Wojskowi zapowiedzieli jeszcze przed manewrami aby wszystkie obce siły opuściły terytorium, na którym odbędą się ćwiczenia.


Źródło: ibtimes.com, zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 27 grudzień 2014 18:22
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Iran przeprowadza wielkie manewry wojskowe