Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Kara śmierci za Biblię
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 28 grudzień 2014 13:29 Autor: admin

Kara śmierci za Biblię

Kara śmierci za Biblię foto: Wikimedia Commons/CC

W Arabii Saudyjskiej Chrześcijańską literaturę zrównano z twardymi narkotykami.

Starsze i średnie pokolenie mieszkańców Rosji pamięta, że jeszcze całkiem niedawno, w latach 80-tych ubiegłego wieku, obywatelowi Związku Sowieckiego, pragnącemu przywieźć do kraju Biblię, łatwo za to było znaleźć się za kratami.

Książka, którą zawsze łatwo było znaleźć w nocnej szafce każdego europejskiego hotelu, przez sowieckie władze uważana była za kontrabandę i zagrożenie dla samej istoty ustroju. Czym ten zakaz się zakończył to dobrze wiemy, w 1991 roku Związek Sowiecki przestał istnieć.

W Arabii Saudyjskiej zdecydowano się pójść jeszcze dalej i temu, kto spróbuje przemycić Biblię albo inną literaturę religijną, grozi nie wyrok więzienia, jak to było w Sowietach, ale kara śmierci. Jak donosi „Syberyjska Gazeta Katolicka”, nowe prawo dotknęło jednocześnie przywozu jakichkolwiek nielegalnych narkotyków i wszystkich publikacji innej religii niż islam.

Oznacza to, że jeżeli jesteście dilerami narkotyków i przemyciliście do kraju partię heroiny albo wzięliście ze sobą w podróż Modlitewnik albo Psałterz, to oczekuje was w Arabii Saudyjskiej jeden los, śmierć. Rodzi się takie wrażenie, że prawnicy w tym kraju naczytali się Karola Marksa z łatwością przyswajając slogan używany przez różnej maści leninistów – „religia to opium dla ludu”.

Jak takie prawa są postrzegane przez ONZ, której członkiem jest Arabia Saudyjska, na razie nie wiadomo. Nie jest to wykluczone, że „obrońcy praw człowieka” skonstatują, że takie prawo jest zbyt nieznaczne aby rozpocząć przeciwko temu najbogatszemu krajowi jakiś proces. Przypomnijmy, że w Arabii Saudyjskiej wyznawanie jakiejkolwiek innej religii, oprócz islamu, jest już dawno zakazane.

Podstawą konstytucji tego kraju jest Koran a Kodeks Karny oparty jest na prawach szariatu. Kara śmierci jest tutaj okresowo stosowana i w stosunku do chrześcijan, najwidoczniej w celu „oczyszczenia” kraju z innych religii.

Za: http://3rm.info/religion/53707-smertnaya-kazn-za-bibliyu.html

 

Przekład: RX, Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 28 grudzień 2014 17:24