Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Kaźń owiec w rzeźni halal
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 05 luty 2015 10:20 Autor: admin

Kaźń owiec w rzeźni halal

Brytyjska opinia publiczna jest poruszona nieludzkim traktowaniem zwierząt w jednej z rzeźni na północy Anglii. Rzeźnia stosuje rytualną, muzułmańską metodę uboju halal, ale nakręcony z ukrytej kamery film dowodzi, że łamie przepisy prawa, zarówno brytyjskiego, jak i koranicznego.

Film nakręcony z ukrytej kamery przez organizację praw zwierząt Animal Aid ukazuje rzeźnika w muzułmańskim stroju straszącego i drażniącego owce. Potem rzeźnik z trudem podrzyna im gardło tępym nożem. Tymczasem drugi pracownik, najwyraźniej Polak, głośno przeklinając kieruje owce na stanowisko rzeźnika, kopiąc, okładając i z całą siłą rzucając zwierzęta na taśmę, jeszcze zanim skonało poprzednie.

Kilku pracowników rzeźni zostało zawieszonych. Jej radca prawny bagatelizował jednak sprawę mówiąc telewizji BBC: „To dokładnie tak jak z autostradą – są na niej policjanci, a ludzie czasem przekraczają dozwoloną prędkość. Różnica jest taka, że w przemyśle mięsnym dzieje się to bardzo rzadko.”

Brytyjskie prawo wymaga ogłuszenia zwierzęcia przed śmiercią, ale czyni wyjątek dla uboju rytualnego. Bez wyjątku zakazuje jednak zabijania zwierząt w obecności kolejnych idących pod nóż. Przepisy muzułmańskie stanowią ponadto, że zwierzę nie może cierpieć, widzieć noża, który podetnie mu gardło, a samo narzędzie ma być tak ostre, by spowodować jak najszybszą śmierć.

jkl

 

Źródło: Lewica.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 luty 2015 10:48