Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Al-Kaida wykorzystuje chaos w Jemenie i przejmuje kontrolę nad bazą wojskową
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 19 kwiecień 2015 08:27 Autor: admin

Al-Kaida wykorzystuje chaos w Jemenie i przejmuje kontrolę nad bazą wojskową

Sytuacja w Jemenie pogarsza się z dnia na dzień przez co kraj zaczyna przypominać całkowicie zdestabilizowaną Libię. Różne ugrupowania wykorzystują panujący tam chaos - zbuntowane plemiona jemeńskie zajmują pola naftowe a organizacja al-Kaida bez żadnego wysiłku zajmuje kolejne terytoria.

Bojownicy al-Kaidy przejęli bazę wojskową w mieście Mukalla, które znajduje się w południowej części kraju kilkaset kilometrów od miasta Aden, gdzie toczą się walki między armią a rebeliantami. Udało im się również przejąć kontrolę nad magazynami z bronią, dzięki czemu weszli w posiadanie kilkudziesięciu czołgów, artylerii i innych rodzajów broni ciężkiej.

Co ciekawe, al-Kaida nie miała żadnego problemu w opanowaniu bazy wojskowej, gdyż nie napotkała oporu. Tak przynajmniej stwierdzili lokali mieszkańcy. Kilka dni temu w tym samym mieście terroryści opanowali również lotnisko. Zajmowanie kolejnych terenów przychodzi im z niezwykłą łatwością.

Ogólna sytuacja w Jemenie nie uległa żadnej zmianie - wojska rządowe przy wsparciu USA i sił lotniczych koalicji, na czele której stoi Arabia Saudyjska, walczą przeciwko rebeliantom Huti. Iran, Rosja, Pakistan i ONZ wezwały do wstrzymania ognia i rozpoczęcia dialogu, jednak druga strona, czyli Arabia Saudyjska, nie zgadza się na negocjacje.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 19 kwiecień 2015 09:44
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Al-Kaida wykorzystuje chaos w Jemenie i przejmuje kontrolę nad bazą wojskową