Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 26 czerwiec 2015 12:58 Autor: admin

Unia Europejska chce zakazać fotografowania budynków

Unia Europejska chce zakazać fotografowania budynków foto: Wikimedia Commons/CC

Już 9 lipca Parlament Europejski może zdecydować o zakazie  fotografowania znanych budynków, rzeźb czy dziel sztuki na terenie Unii Europejskiej.

Poprawka, którą Parlament Europejski zajmie się za ponad 2 tygodnie brzmi:

Wzięcie pod uwagę, że komercyjne wykorzystanie fotografii, nagrań wideo i innych obrazów zawierających prace na stałe ulokowane w widocznych miejscach publicznych powinno zawsze podlegać wcześniejszej autoryzacji ze strony autorów lub ich reprezentanta.

Unijni parlamentarzyści, chcą tą poprawką ujednolicić przepisy dotyczące ww. kwestii na terenie całej Unii. Po ewentualnym wejściu w życie nowych przepisów, najbardziej ucierpią m.in użytkownicy Wikipedii. Jej przedstawiciele zwracają uwagę, że nowela zmusi ich do usunięcia z zasobów większości posiadanych zdjęć. Dodatkowe koszty poniosą również wydawcy książek i albumów.

 

Źródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 26 czerwiec 2015 18:16